elevízie. Pri útoku bolo zranených 216 policajtov. Televízia konečnú bilanciu škôd vyčíslila na asi 40 miliónov korún.
Podľa správy nemohli rôzne policajné jednotky medzi sebou komunikovať, pretože nepoužívali jednotný komunikačný systém.
Vstup do televízie bránili malé skupiny neskúsených policajtov väčšinou z vidieka. Mali mizerný výstroj a pomoc, ktorú dostávali, bola nekoordinovaná. Demonštranti ich bez problémov rozohnali či zatlačili do budovy.
Policajtom zakázali používať obušky, takže pred budovou iba stáli v daždi kameňov a fliaš. Z vnútra televízie sa niektorí snažili dav zastaviť pomocou požiarnických striekačiek, kropili však väčšinou vlastných kolegov v bráne budovy.
Policajné velenie vôbec nevedelo, koľko ľudí má k dispozícii. Nebolo jasné, kto vlastne velí. Na mieste boli viacerí vysokí policajní velitelia, ktorých rozkazy sa rozchádzali a prispievali k zmätku. Na druhej strane budovy televízie stáli stovky policajtov pripravených zasiahnuť, nikto im však nedal rozkaz, aby prišli na pomoc.
Správa o policajnom zlyhaní v Maďarsku nevyvolala prekvapenie, ale aj tak je šokujúcim čítaním.Vyplýva z nej, že v policajných kruhoch vládol totálny chaos. „Je to neobvyklá správa, nepomenuje nikoho, kto by za zlyhanie niesol zodpovednosť,“ povedal internetovým novinám Index policajný expert Péter Tarjányi. Úlohou správy bolo iba ozrejmiť, čo sa vlastne stalo, a nie zisťovať osobnú zodpovednosť, tvrdil včera policajný prezident László Bene.
Pripustil, že chyby spravil aj šéf budapeštianskej polície Péter Gergényi. Neboli však podľa neho také závažné, aby ho odvolali. Gergényi pred dvomi týždňami podal žiadosť o odchod do dôchodku. Minister spravodlivosti a polície ju však nakoniec neprijal. Podľa Beneho zlyhal najmä veliteľ policajtov na mieste. Ten by sa nakoniec mohol stať obetným baránkom zlyhania, ktoré však siaha na oveľa vyššie miesta.