Na svojej webovej stránke má okrem iného aj odkazy na stránky troch konkurentov. Keď si návštevník klikne na doménu Borisa Farkašovského (Smer-SF-HZDS-SNS), objaví sa register ŠtB, podľa ktorého bol jeden z horúcich favoritov blížiacich sa komunálnych volieb evidovaný ako dôverník komunistickej tajnej polície.
Gürtler si nemyslí, že by jeho kampaň bola agresívna a že zverejnením tejto informácie porušil zákon, či konal neeticky. A to aj napriek tomu, že podľa rozhodnutia Ústavného súdu ČSFR z roku 1992 dôverníci nemuseli vedome spolupracovať s komunistickou tajnou políciou a nemuseli ani vedieť, že ŠtB ich registrovala.
"Zvolil som síce tvrdú, ale korektnú kampaň. Ako právnik si uvedomujem, čo si môžem dovoliť. Prezentoval som len to, čo je verejne prístupné na stránke Ústavu pamäti národa. Pre niekoho táto informácia nie je dôležitá. Pre mňa je to jasný signál, že tento kandidát je typickým predstaviteľom starej štruktúry, ktorá sa za každú cenu snaží opäť dostať k moci," povedal Gürtler. Zaregistrovať si nechal aj domény ďalších dvoch súperov. "Aj to je dôkaz, akí sú motáci," zdôraznil.
Boris Farkašovský neprikladá informácii, že ho evidovala ŠtB, mimoriadny význam. "Viackrát som sa pre médiá vyjadril, že som nikdy vedome s ŠtB nespolupracoval." V minulom režime vraj dlhodobo pôsobil ako vedúci hospodársky pracovník v zahraničí, čo bol podľa neho dostatočný dôvod, aby sa nedobrovoľne dostal do registrov. Na útok zatiaľ nemieni reagovať. "Nemyslím si, že by mi to malo nejako zvlášť uškodiť. Po voľbách zvážim, či podám žalobu."