Hovorcovia rôznych skupín sa dušujú, že ich revolúcia žije a bude pokračovať až do odstúpenia premiéra Ferenca Gyurcsánya. Plánovali napríklad vytvoriť živú reťaz okolo parlamentu, ktorá by zabránila poslancom chodiť do práce. Demonštrácie však slabnú. Očakávané nepokoje 4. novembra sa nekonali. Na mítingy demonštrantov vyhnaných spred parlamentu chodí stále menej ľudí, včera ich nebolo ani sto. Samozvaní lídri radikálov sa navyše medzi sebou rozhádali a nadávajú si do zradcov.
Zjavne rezignoval aj na Slovensku najznámejší líder radikálov, bývalý predseda iredentistického hnutia 64 žúp László Toroczkai. Reportéri servera Index odhalili, že v sobotu počas posledných demonštrácií uprednostnil súťaž krásy Miss Carpatica na predmestí Budapešti. Toroczkai, ktorý 18. septembra viedol dav proti televízii, je vlastníkom webovej stránky súťaže.
Novinárom tvrdil, že sa načas z revolúcie stiahol. Je vraj jasné, že premiér neodstúpi, a tak nemá zmysel, aby v uliciach tiekla krv. Prekáža mu aj to, že ho mnohí považujú za policajného provokatéra. Neskôr však Toroczkai vyhlásil, že chce vytvoriť tieňovú vládu a vypísať voľby.
Prípadných demonštrantov okrem počasia odrádza aj tvrdý postup polície a súdov. Ombudsman na ochranu osobných údajov Attila Péterfalvy včera rozhodol, že nemocnice môžu polícii poskytnúť osobné údaje pacientov zranených pri nepokojoch. Prvé dveve podobné žiadosti polície ombudsman aj nemocnice odmietli. Polícia v nich nešpecifikovala, aké údaje chce a načo. Podľa poslednej žiadosti pôjde iba o údaje ľudí jasne zranených pri násilnostiach, ktorých chce vypočuť ako svedkov.
Prokuratúra vyšetruje aj 51 policajtov za násilný postup proti demonštrantom. Policajti podľa sťažností v rozpore so zákonom pri akciách nenosili identifikačné čísla. Podľa oznámenia hovorcu polície stáli políciu akcie na udržanie poriadku v prepočte asi 400–miliónov slovenských korún.