Jeho karikatúra zobrazuje izraelský žeriav „ozdobený“ Dávidovou hviezdou, ktorý vedľa seba ukladá panely bezpečnostného múru oddeľujúceho Izrael od palestínskych území. Múr pomaly prekrýva výhľad na jeruzalemskú mešitu al-Aksá považovanú za tretie najposvätnejšie miesto islamu. Izraelský múr má aj bránu, ktorá pripomína vchod do nacistického koncentračného tábora Osvienčim, kde podľa historikov zavraždili milión ľudí. Židia z nich tvorili 90 percent. Karikatúra má vraj naznačovať, že napokon bude Izrael zničený.
Najčítanejší iránsky denník Hamšari vypísal súťaž v zosmiešňovaní holokaustu vo februári tohto roka. Reagoval tak na vlnu protestov v moslimskom svete vyvolaných dánskymi karikatúrami proroka Mohammeda. Séria karikatúr okrem iného zobrazovala Mohammeda ako teroristu. V islame je zobrazovanie Mohammeda prísne zakázané.
Iránsky prezident Mahmmúd Ahmadínedžád je známy spochybňovaním holokaustu. Vyzýva na nový „vedecký“ výskum tejto udalosti a hovorí, že Izrael zneužíva holokaust na ospravedlňovanie svojej politiky voči Palestínčanom.
V moslimských krajinách sú antisemitské karikatúry dennou súčasťou tlače. Do súťaže prišlo takmer 1200 karikatúr zo 62 krajín sveta, medzi nimi aj z európskych štátov, kde je spochybňovanie holokaustu trestné. Druhú cenu si spolu s brazílskym karikaturistom „vykreslil“ Francúz, ktorého z obáv z perzekúcie, nemenovali. Ani jeden z ocenených zahraničných karikaturistov na vyhlasovanie výsledkov neprišiel. Vraj pre to, že na nich vyvíjali nátlak.
Iránsku výstavu kritizovali západné vlády, židovské organizácie a počas októbrovej návštevy Teheránu aj generálny tajomník OSN Kofi Annan. V Iráne to vidia inak. „Holokaust je mýtus a tento fakt sa dostal do povedomia ľudí vďaka prezidentovi Ahmadínedžádovi, ktorý sa nebál zbúrať tabu,“ povedal minister kultúry Muhammad Harandi. Podľa organizátorov sa výstava bude opakovať každoročne, až „do zničenia Izraela“.