BRATISLAVA 24. októbra (SITA) - Syn exministra vnútra a popredného predstaviteľa KDH Vladimír Palko mladší sa dal na spisovateľskú dráhu. Stal sa autorom knihy Bernard Jaško a spol, ktorú vydal Ústav pamäti národa (ÚPN). Palko mladší pracuje v ÚPN približne jeden a pol roka ako historik. Vyštudoval históriu na Fakulte humanistiky Trnavskej univerzity.
Ako uviedol Vladimír Palko mladší dnes pre agentúru SITA, ide o faktografickú publikáciu o skupine ľudí, ktorá v 1949 vo vnútri ŠtB získavala informácie a varovala pred ňou ľudí, za čo vo vykonštruovanom procese zaplatili jej členovia najvyššiu cenu. "Kniha je vlastne rozšírením témy mojej diplomovej práce," povedal V. Palko ml.
V súčasnosti V. Palko ml. pracuje na procesoch s príslušníkmi Zboru národnej bezpečnosti, ktorí boli popravení v 50-tych rokoch. Mnohé informácie čerpá z vyšetrovacích spisov ministerstva vnútra, ktoré v 60-tych rokoch preverovalo zincsenované procesy.