Slota prirovnal SNS k modernej armáde

ŽILINA - Vodca národniarov Ján Slota sa aj na sobotňajšom sneme v Žiline opätovne snažil presvedčiť delegátov a verejnosť, že Slovenská národná strana nie je extrémistická. Slota tvrdí, že sú stranou "patriotov", akú má každý štát Európskej únie.

Ján Slota si upevnil pozíciu na čele Slovenskej národnej strany. Patril mu celý žilinský snem, bol aj na igelitkách. FOTO SME - JÁN KROŠLÁK


"SNS nebola nikdy extrémna. My sme boli vždy bití, zatváraní a prenasledovaní. Za 135 rokov sme sa nikdy neobrátili k svojmu národu a k štátnosti. Pokiaľ je toto extrémizmus, tak sme asi extrémni," povedal predseda SNS.

Slota, ktorý spolu s podpredsedníčkou Annou Belousovovou v roku 1997 štyri dni hostili v Žiline francúzskeho ultranacionalistu a extrémistu Jeana Marie Le Pena, dnes o svojom niekdajšom vzore tvrdí, že je pre neho minulosťou. "Niektoré jeho vyhlásenia sú, neviem či extrémistické, ale nie sú adekvátne. Sú málo európske," povedal Slota.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Belousovová sa neodváži hodnotiť, či Le Penova strana je, alebo nie je extrémistická. Diplomaticky však uviedla, že SNS sa vyvíja a vyvíjajú sa aj jej predstavy o smerovaní Slovenska a o Európe.

Slota sa obáva štiepenia vlastnej strany. Aby predišiel možnému štiepeniu, centralizuje moc v rukách úzkeho vedenia. Na sneme nechal upraviť stanovy strany tak, že každého ďalšieho nového člena SNS musí odsúhlasiť predsedníctvo. Predsedníctvo pod jeho vedením tiež posunulo svoje právomoci smerom k najnižším zložkám. Krajských, ale po sobote už aj okresných predsedov, bude voliť vedenie. Slota spomínané kroky označil za preventívne.

Slota poučený z politických prehier po štiepení sa snaží udržať silou mocou jednotu SNS. Potom, keď snem jednohlasne potvrdil Slotu a Annu Belousovovú vo vedení, prirovnal stranu k armáde. "Naša strana je ako moderná armáda. Nie je dôležitý počet, ale profesionalita, odhodlanosť a vernosť ideám."

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 594
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 326
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 716
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 138
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 349
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 881
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 879
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 375
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu