Na otvorení priemyselného parku sa zúčastnil aj primátor mesta Poprad Anton Danko, ktorý vyčíslil náklady na výstavbu na 160 miliónov korún.
FOTO – TASR
níkov pri výrobe záhradných kosačiek. Ešte v novembri začne s produkciou plastových výliskov pre automobilky a výrobcov bielej techniky spoločnosť LPH.
Výstavba priemyselného parku s rozlohou takmer 91-tisíc štvorcových metrov stála necelých 200 miliónov korún, pričom 150 miliónov korún sa Popradu podarilo získať z Európskej únie. „Mesto sa podieľalo na výstavbe sumou okolo 40 miliónov korún,“ spresnil primátor Popradu Anton Danko.
Podľa neho sa doposiaľ podarilo prenajať dve tretiny plochy priemyselnej zóny. Z celkovej rozlohy parku 9,1 hektára je prenajatých vyše 6 hektárov. Vedenie mesta však rokuje aj s ďalšími investormi, ktorí by mali park v blízkej budúcnosti zaplniť.
Príprava priemyselného parku Poprad - Matejovce sa začala v apríli 2004.
Práce v časti priemyselného parku čiastočne zbrzdil archeologický nález.
Pod Vysokými Tatrami vzniká aj ďalšia priemyselná zóna. V priemyselnom parku Pradiareň v Kežmarku by malo získať prácu približne 3-tisíc ľudí. Základný kameň parku v okrese, ktorý má viac ako 20-percentnú nezamestnanosť, položili včera predstavitelia mesta a investičnej agentúry SARIO. Dokončený by mal byť v júni budúceho roku.
Podľa primátora Kežmarku Igora Šajtlavu chce mesto v prvej etape pripraviť pozemok s rozlohou 8,7 hektára. Na budúci rok by sa podľa neho mala rozbehnúť výstavba výrobných hál pre firmy Treves a Hengstler, ktoré plánujú zamestnať spolu 1400 ľudí.
Mesto Kežmarok získalo na výstavbu parku 82 miliónov korún od ministerstva hospodárstva. Ďalších 24 miliónov korún za výkup pozemkov zaplatili z vlastných zdrojov.