Predseda Smeru chcel Bugára verejne vyzvať, aby vysvetlil svoju cestu do Budapešti. Ficov koaličný partner Ján Slota z SNS Bugára predtým obvinil, že chodí do Budapešti vyzývať tamojších politikov na zásah proti vláde.
Na otázku, kedy Fico list pošle, hovorkyňa vlády a Smeru Silvia Glendová odmietla odpovedať. Na sneme Smeru Fico pritom povedal, že Bugár podľa jeho informácií narušil "rámec lojality občana k Slovensku".
"Keď to povedal, bol v New Yorku, to znamená, že potreboval nejako odpútať pozornosť od toho, že okrem Kofiho Annana nemal ako premiér žiadne dôležité stretnutie," hovorí Bugár. Po vzniku vlády si vraj myslel, že Fico bude Slotu "brzdiť". "V poslednom čase je to však druhý alebo tretí dôkaz, že nie Fico brzdí Slotu, ale že sa mu prispôsobuje. Tému otvoril Slota a Fico na to okamžite skočil.
Bugár povedal, že jemu a jeho strane po Slotových a Ficových obvineniach začali chodiť výhražné e-maily. "Dvíha sa tu nevraživosť, lebo premiér hovorí, že Bugár chodí škodiť Slovensku do zahraničia."
Elektronickou poštou dostal výzvy, že ak sa mu na Slovensku nepáči, mal by odísť do Maďarska. E-maily podľa neho obsahovali vulgarizmy a v jednom sa neznámy pisateľ dokonca vyhrážal, že zabijú jeho aj celú jeho rodinu.
Trestné oznámenie zatiaľ Bugár nepodal.
Slota chápe, že Fico zatiaľ Bugárovi list neposlal, keďže je pracovne vyťažený. "Sú podstatne dôležitejšie veci ako písať list nejakému Bugárovi." (knm)