Záver výskumu je veľmi prekvapivý: terorizmus spôsobuje minimálne škody. Pravdepodobnosť, že sa stanete obeťou teroristického útoku na zemi, sa rovná prakticky nule. Dokonca aj v tak často medializovaných lietadlách ako terčoch extrémistov je šanca, že na palube zahyniete práve vy, jedna k trinástim miliónom.
V USA je oveľa pravdepodobnejšie, že zomriete po zasiahnutí bleskom, po zrážke s jeleňom alebo po alergickej reakcii na arašidové maslo, než ako obeť ataku teroristov. Štatistiky o terorizme sa vo svete vedú od konca 60. rokov minulého storočia a za celý ten čas bolo jeho obetí menej ako ľudí, ktorí sa v USA utopili vo vlastnej vani.
Chemické zbrane, aké použila v roku 1995 v Tokiu šialená sekta Óm Šinrikjó (fanaticky sa odvolávajúca na niečo také nebezpečné ako televízny seriál Star Trek), sa prestali používať, lebo sú neefektívne, nesmierne drahé a ťažko dostupné. V najhustejšie obývanej oblasti veľkomesta by ste potrebovali tonu sarínu, aby ste za ideálnych podmienok zabili 5000 ľudí. Ak by zašlo slnko alebo zafúkal vietor, z počtu obetí by ste mohli škrtnúť jednu nulu. Biologické útoky sa už síce niekoľkokrát uskutočnili, ale ešte nezabili nikoho. Na porovnanie - na Slovensku zomiera na následky fajčenia ročne 20-tisíc a pri autonehodách 700 osôb.
Nežijeme vo veku terorizmu. Žijeme v čase, keď sa nám vlády niektorých mocných krajín snažia nahovoriť, že žijeme vo veku terorizmu a presviedčajú nás, aby sme sa stále báli a aby sme ochotne prijímali akékoľvek opatrenia, ktoré sa navrhnú. Strach ľuďom berie odvahu pýtať sa, prečo sa miliardové výdavky na boj proti (domnelému) terorizmu nevyužijú oveľa efektívnejšie.