Prvýkrát mužský hlas skoro ráno na čísle 158 oznámil, že v nemocnici je bomba. Polícia nasadila pyrotechnikov a štyri špeciálne cvičené služobné psy. Evakuáciu nevyhlásili, lôžkovú časť nemocnice polícia prehľadávala za chodu, do administratívnej budovy nikoho nevpúšťali.
„Po piatich hodinách pyrotechnici konštatovali, že výbušnina v nemocnici nie je,“ povedala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.
O trištvrte na dve popoludní sa výhražný telefonát zopakoval. Tentoraz mužský hlas oznámil, že o pol tretej vybuchne bomba. Primátor mesta vyhlásil výnimočný stav a začala sa evakuácia. Na lôžkovom oddelení nemocnice sa nachádzalo 248 pacientov a 80 zamestnancov.
„Na sťahovanie sme mali len trištvrte hodiny. Priestory museli opustiť aj ľudia z neštátnych poliklinických ambulancií. Na vlastnú zodpovednosť nešli von iba lekári z chirurgie, ktorí práve operovali,“ povedal riaditeľ nemocnice Zoltán Horváth.
Nesťahovali ani pacientov v kóme a tesne po operácii. Pacientov na lôžkach dávali na priestranný dvor, v dostatočnej vzdialenosti od budovy, kde sa o nich starali lekári i sestričky. Chodiacich prevážali autobusmi SAD do areálu poľnohospodárskej školy. Jeden pacient v poslednom štádiu života pri evakuácii zomrel. Polícia výbušninu nenašla, pacientov asi o hodinu sťahovali späť.
Nemocnicu zatvorili, otvorený bol iba jeden vchod, ktorý strážila mestská polícia. „Výhražné telefonáty sú nemorálne, treba ich verejne odsúdiť,“ povedal primátor Dunajskej Stredy Péter Pázmány.
Polícia telefonáty skúma a začala trestné stíhanie vo veci šírenia poplašnej správy. Páchateľovi hrozí väzenie na tri až osem rokov. Náklady na evakuáciu, ktoré hradí nemocnica, nie sú ešte známe.