Real Madrid sa dnes pokúsi o reparát z Lyonu

BRATISLAVA - Odčinia futbalisti Realu Madrid prehru spred dvoch týždňov v Lyone? Príležitosť na to budú mať dnes v druhom zápase E-skupiny Ligy majstrov, keď na štadióne ...

Roberto Carlos (vľavo) a Guti počas tréningu pred dnešným zápasom Ligy majstrov proti Dynamu Kyjev.


FOTO - SITA/AP


BRATISLAVA - Odčinia futbalisti Realu Madrid prehru spred dvoch týždňov v Lyone? Príležitosť na to budú mať dnes v druhom zápase E-skupiny Ligy majstrov, keď na štadióne Santiaga Bernabuea hostia kyjevské Dynamo. To dopadlo v prvom kole ešte horšie, pretože podľahlo doma Steaue Bukurešť.

Španielsky kráľovský klub vyhral v Primera Division na ihrisku Betisu Sevilla, je o skóre druhý za vedúcou Barcelonou. Historicky najúspešnejšie mužstvo však prišlo o brazílskeho pravého obrancu Cicinha. Roztrhnuté kolenné väzy bez cudzieho pričinenia ho vyradia z hry minimálne na pol roka. Otázny je štart Ronalda, ktorého koleno je už v poriadku, ale na trávniku sa zrejme ešte neobjaví.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Taliansky tréner Fabio Capello nechal sedieť na lavičke náhradníkov Angličana Davida Beckhama či gólového rekordéra Ligy majstrov Raúla. Naopak, Roberto Carlos odohral v drese bieleho baletu jubilejný 500. zápas. Real nevyhral posledných päť zápasov v európskom pohári číslo jeden a trikrát za sebou dokonca ani neskóroval.

Dynamo vstúpilo do miliónovej súťaže katastrofálne. Takmer 45-tisíc divákov sa v ukrajinskej metropole nestihlo čudovať, ako im Steaua súkala jeden gól za druhým. Prehra 1:4 bola najvyššou pohárovou za dvanásť rokov. Tréner Anatolij Demjanenko sľubuje nápravu, hoci v Madride to bez dvojice Rotan - Vaščuk nebude jednoduché. Neistý je i štart zraneného Rebrova.

V F-skupine sa predstaví Manchester United na lisabonskom štadióne Da Luz proti Benfice. Vlani skončil anglický tím zahanbujúco na poslednom mieste tabuľky. Tento ročník odštartoval lepšie, keď pred dvoma týždňami zvládol ostrovné derby a vyhral nad Celticom Glasgow (3:2).

SkryťVypnúť reklamu

Mužstvu škótskeho manažéra Alexa Fergusona sa na súperových ihriskách v Lige majstrov príliš nedarí. V posledných ôsmich zápasoch sa z víťazstva netešil. Minulý rok podľahol práve dnešnému súperovi 1:2. Manchester cez víkend len remizoval na ihrisku priemerného Readingu, v Premier League je zatiaľ tretí.

Londýnsky Arsenal odštartoval boje v G-skupine cenným víťazstvom v Hamburgu. Dnes si zahrá na novom Emirate Stadium prvý raz aj Ligu majstrov. Súperom mu bude FC Porto s Marekom Čechom, jediným slovenským futbalistom v súťaži.

Vlaňajšiemu finalistovi nevyšiel vstup do Premier League podľa očakávania. V sobotu si však schuti zastrieľal proti tabuľkovo poslednému Sheffieldu (3:0) a postúpil na ôsme miesto. Francúzsky kouč Arsene Wenger varuje pred prehnaným optimizmom. Porto stratilo doma dva body po bezgólovej remíze s moskovským CSKA. (mb)

SkryťVypnúť reklamu

Dnešný program (20.45)

E-skupina: Real Madrid - Dynamo Kyjev, rozhoduje Poll (Angl.). Steaua Bukurešť - Olympique Lyon, rozhoduje Webb (Angl.).

1. Steaua 1 1 4:1 3
2. Lyon 1 1 2:0 3
3. Real 1 1 0:2
4. Kyjev 1 1 1:4

F-skupina: Benfica Lisabon - Manchester United, rozhoduje De Bleeckere (Belg.). Celtic Glasgow - FC Kodaň, rozhoduje Meyer (Nem.).

1. Manchester 1 1 3:2 3
2. Benfica 1 1 0:0 1
Kodaň 1 1 0:0 1
4. Celtic 1 1 2:3

G-skupina: Arsenal Londýn - FC Porto, rozhoduje Farina (Tal.). CSKA Moskva - Hamburger SV (18.30 h), rozhoduje Wegereef (Hol.).

1. Arsenal 1 1 2:1 3
2. Porto 1 1 0:0 1
CSKA 1 1 0:0 1
4. Hamburg 1 1 1:2

H-skupina: AEK Atény - Anderlecht Brusel, rozhoduje Larsen (Dán.). OSC Lille - AC Miláno, rozhoduje Mejuto Gonzalez (Šp.).

1. AC Miláno 1 1 3:0 3
2. Anderlecht 1 1 1:1 1
Lille 1 1 1:1 1
4. AEK Atény 1 1 0:3
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 478
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 138
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 697
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 703
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 013
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 305
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 749
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 531
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu