Bývalý minister spravodlivosti Lipšic to povedal v relácii Na telo televízie Markíza. Podľa jeho slov by polícia nemala dopustiť dehonestovanie trestného poriadku. Ako dodal, argumenty polície ho presvedčili a myslí si, že urobila všetko preto, aby prípad riadne vyšetrila.
Podobný názor vyslovil aj podpredseda vlády pre ľudské práva a národnostné menšiny Dušan Čaplovič zo Smeru. Začudoval sa nad tým, že v deň útoku - piatok 25. augusta - ho Malinová odmietla prijať v nemocnici s tým, že sa necíti dobre, ale prijala poslanca SMK Lászlóa Nagya. "Zrejme by som videl, čo by som nemal vidieť," poznamenal Čaplovič.
Lipšicovi sa nepáči, že médiá a politici venujú prípadu Malinovej, ale aj vyhosteniu predsedu hnutia 64 žúp toľkú pozornosť. Pripomenul, že keď zbili v Seredi rómsku rodinu, minister vnútra na tlačovej besede nevystúpil. Čaplovič povedal, že rodinu v Seredi navštívil a ponúkol jej prostredníctvom ministerstva práce finančnú pomoc.
Prípad Malinovej podľa Lipšica Smer aj SMK spolitizovali. Čaplovič si myslí, že ho spolitizovala SMK. Je proti tomu, aby na Slovensko prišiel medzinárodný vyšetrovací výbor, o ktorý žiada maďarský europoslanec Csaba Tabajdi. "Ja chodím na južné Slovensko, nie Csaba Tabajdi," povedal Čaplovič, podľa ktorého tam ľudia spolunažívajú dobre.
Deklarácia proti extrémizmu v Národnej rade bola podľa Lipšica zbytočná, pretože oslabila pozíciu Slovenska a posilnila pozíciu Maďarska. Čaploviča zase mrzí, že za deklaráciu nehlasoval Ján Slota. "Myslel som, že za to budú hlasovať všetci," povedal.
Hedviga Malinová má do dnešného dňa možnosť podať sťažnosť proti zastaveniu stíhania políciou. Ak tak neurobí, zastavenie nadobudne právoplatnosť. Ak tak urobí, rozhodovať bude prokuratúra.
(mož)