Dcérskou spoločnosťou ruského Jukosu je Yukos Finance B.V., ktorá vlastní 49 percent akcí slovenského ropného prepravcu Transpetrol.
Po začatí konkurzného konania Jukosu predseda dozornej rady Viktor Geraščenko tvrdil, že rokoval s investorom, ktorý je pripravený prevziať celý dlh spoločnosti. Jukos na daniach štátu dlží ešte 15 miliárd eur. V ruskej tlači sa ako možný investor spomína Sulejman Kerimov. Multimiliardár s poslaneckým mandátom a dobrými vzťahmi s Kremľom je pokladaný za najpriebojnejšieho kupca firiem v Rusku. Kerimova urobili miliardárom Holding Nafta Moskva s odhadovanou hodnotou desať miliárd dolárov, či podiely v Gazprome a sporiteľni Sberbank. Všetky správy o úmysle kúpiť Jukos v konkurze však Kerimov odmieta.
Najkonkrétnejší záujem o aktíva Jukosu prejavuje Gazprom. Vedenie koncernu rokuje aj Yukosom Finance o kúpe podielu v Transpetrole. Podiel by mohol stáť okolo 80 miliónov eur. Gaz—prom sa zaujíma aj o Arktigaz, ktorý ťaží plyn, a tiež chce získať 20-percentný balík akcií v ropnej spoločnosti Gazpromnefť (predtým Sibnefť), kde už síce vlastní 75,68 percenta. Ponúka 1,9 miliardy dolárov, čo je menej ako polovica trhovej ceny firmy.
Vážnym záujemcom o Jukos je aj štátom kontrolovaná ropná spoločnosť Rosnefť. Firma už v roku 2004 prevzala s pomocou štátu Juganskneftegaz, ktorý bol v Jukose najväčšou ťažobnou divíziou. Predseda predstavenstva Sergej Bogdančikov sa môže teraz zaujímať o dva posledné ťažobné závody Jukosu - Samaraneftegaz a Tomsknefť. Rosnefť dnes svoju ropu spracováva v rafinériách Gazpromu.