Podľa informácií SME medzi prepustenými je napríklad bývalý ústredný riaditeľ SRo Ján Tužinský či redaktor Peter Štrelinger z rádia Devín.
Z Odboru mediálneho výskumu odchádza sociologička Ľudmila Benkovičová a Vladimír Draxner, ktorý sa venoval histórii rozhlasu. Pätnásť zamestnancov je prepustených z Rádia Slovakia International, ktorého vysielanie je od 1. júla obmedzené.
Niektorí z rozhlasu odchádzajú aj sami, napríklad vedúci redakcie spravodajstva Juraj Rybanský. Ivan Sečík z Odboru mediálneho výskumu sa stal štátnym tajomníkom ministerstva kultúry, redaktor Branislav Zvara je novým hovorcom ministerstva hospodárstva.
Z rozhlasu odchádza aj ekonomická riaditeľka a niekdajšia štatutárna zástupkyňa Hilda Gajdošová, ktorá neúspešne kandidovala na post generálnej riaditeľky.
Prepúšťanie sú zatiaľ týka najmä podporných činností, ako je ekonomika, technika. Redaktorov a moderátorov sa dotkne minimálne. Tých budú prepúšťať ku koncu roka, keď bude známa nová programová štruktúra.
V rozhlase uvažujú, že časti tvorivých pracovníkov ponúknu externú spoluprácu. Riaditeľka Miloslava Zemková plánuje externe spolupracovať napríklad aj s Vladimírom Draxnerom a Ľudmilou Benkovičovou. Prijímanie nových ľudí sa neplánuje.
Pri poslednom hromadnom prepúšťaní v STV muselo odísť okolo 1200 zamestnancov. Slovenský rozhlas podobný masívny zásah nechystá - do dvoch rokov chce mať len o 180 zamestnancov menej.
Atmosféra v rozhlase je napätá. Zlú atmosféru vyvoláva aj zrušenie odmien, ktoré riaditeľka zdôvodnila zlou finančnou situáciou.
MIRKA KERNOVÁ