, ktorý sa do súťaže neprihlásil, o tituly bojovali všetci najlepší slovenskí pretekári (13) a pretekárky (16).
Dvojkolová súťaž mužov (ST+T) mala zaujímavý priebeh a jej spestrením bola účasť amazonky Moniky Štangelovej s koňmi Lux As a Roland, s ktorými sa umiestnila tesne za medailovými priečkami na štvrtom a piatom mieste. Po tretí titul v kariére si v rozoskakovaní doskákal tridsaťšesťročný Marián Štangel (KMD Šamorín), ktorého ATHLETIC STAR podal vynikajúci výkon. Prekvapením bolo druhé miesto Róberta Pála (RPS Team Bratislava) s CABANOM, ktorý vo finále zhodil len jednu prekážku a zaradil sa ku kandidátom na reprezentačný dres do slovenskej ekipy, ktorá bude na medzinárodných pretekoch Grand Prix Bratislava (10. až 13. augusta) štartovať v súťaži družstiev o Pohár národov. Na treťom mieste sa umiestnil Dušan Sabó - TITAN R.S. (R.S. Team Bratislava)
Premiérový titul v súťaži žien získala len sedemnásťročná Monika Noskovičová (Slávia STU Bratislava). Talentovaná bratislavská gymnazistka, ktorá pred štrnástimi dňami na európskom šampionáte juniorov v Aténach obsadila skvelé dvanáste miesto, aj v Topoľčiankach žiarila a s desaťročnou holštýnskou kobylou L-CHAMONIX vo veľkom štýle absolvovala všetky tri kolá (2xS a ST) majstrovskej súťaže. Prekvapením bolo druhé miesto päťnásobnej slovenskej šampiónky Jany Slávikovej (Slávia STU Bratislava) s REMENDYM, ktorá v posledných dvoch rokoch výkonnostne stagnovala. Tretie miesto Moniky Štangelovej (KMD Šamorín) s PARCOM zodpovedalo mladému veku koňa.
Šampionát v Topoľčiankach bol vynikajúco pripravený. Domáci staviteľ parkúrov Pavol Gašpar pripravil náročné, ale korektné kombinácie prekážok. (jg)