Privolaní lekári záchranky mali podozrenie z poranenia krčnej chrbtice a poškodenia miechy. Vrtuľníkom ho previezli na operáciu do Bratislavy. Jeho stav je po dvoch dňoch podľa našich informácií relatívne stabilizovaný.
Chlapec po nehode povedal, že sa udrel o dno bazéna. Vedúci areálu Ján Lacek to považuje za málo pravdepodobné, lebo šmykľavka "vynáša na hladinu ako loď". Podľa neho sa zranil pod tlakom vody.
"Ak návštevníci dodržiavajú pokyny plavčíka a nápisy pri atrakcii, je bezpečná. Pokyny okrem iného hovoria, že sa nesmie šmýkať dolu hlavou a nemeniť polohu počas sklzu. Túto atrakciu od roku 2003 využilo tristotisíc ľudí - od trojročných detí po dôchodcov a nemali ešte vážne zranenia," povedal Lacek.
Dodáva, že na šmykľavku či na tobogan by mali ísť len fyzicky zdatní ľudia. "Nie sú také nenáročné, ako sa zdá na prvý pohľad a treba zvažovať svoje možnosti," povedal vedúci kúpaliska.
Podľa Ladislava Kotrusza zo záchrannej služby v Leviciach dochádza na kúpaliskách k zraneniam najmä pri skoku do vody.
"Ľudia skáču do preľudneného bazéna na miestach, ktoré nie sú na to určené a riskujú nedostatočnú hĺbku vody. Nebezpečné je aj to, ak ľudia podceňujú prehriatie a bez predchádzajúceho ochladenia v sprche skočia do studenej vody. Prudké ochladenie môže v kombinácii s alkoholom spôsobiť zástavu srdca," povedal lekár. (bej)