Brazílčan Ronaldo prekonáva japonského brankára Kawagučiho v nadstavenom čase prvého polčasu stretnutia Japonsko - Brazília 1:4. Ronaldo dal svoj prvý gól na MS v Nemecku, celkove štrnásty vo svojich sedemnástich odohraných zápasoch na troch šampionátoch.
FOTO - TASR
Japonsko - Brazília 1:4 (1:1)Góly: 34. Tamada - 45+2. a 81. Ronaldo, 53. Juninho, 59. Gilberto.
Dortmund, 63 700 divákov. Rozhodoval Francúz Poulat, žlté karty Kadži - Gilberto.
Kawaguči (3)
Kadži (3) Nakazawa (2) Cuboi (3) Alex (2)
Ogasawara (3) Nakata (2) Inamoto (2) Nakamura (3)
Tamada (2) Maki (3)
Dida (3)
Cicinho (2) Lúcio (2) Juan (3) Gilberto (2)
Gilberto Silva (2) Juninho (2) Kaká (2) Ronaldinho (2)
Ronaldo (2) Robinho (2)
Striedania: Maki (59. Takahara. 66. Oguro), Ogasawara (56. Nakata)Striedania: Kaká (70. Ze Roberto), Ronaldinho (70. Ricardinho), Dida (82. Ceni)
Jap Bra
9 Strely 21
3 Na bránu 14
9 Fauly 6
3 Rohy 11
4 Ofsajdy 0
40 % Držanie lopty 60 %
Tabuľka F-skupiny
1. Brazília 3 3 0 0 7:1 9
2. Austrália 3 1 1 1 5:5 4
3. Chorvátsko 3 0 2 1 2:3 2
4. Japonsko 3 0 1 2 2:7 1
Na prvotriedne prekvapenie majstrovstiev to vyzeralo vo štvrtok večer iba štyridsaťpäť minút. V druhej nadstavenej minúte prvého polčasu dal masívne kritizovaný Ronaldo svoj prvý gól na šampionáte. V druhom pridal ďalší a pečatil zaslúžený triumf obhajcov titulu nad behavými Japoncami, ktorým snaha nakoniec nestačila.
Ronaldo dvoma gólmi vo svojom sedemnástom zápase na svetových šampionátoch (celkove treťom finálovom turnaji) predstihol o gól futbalového kráľa Pelého. Ronaldo trafil do siete štrnásťkrát. Vyrovnal sa tak nemeckému kanonierovi Gerdovi Müllerovi.
V 34. minúte vnikol na druhej strane do odkrytého priestoru Tamada a ľavačkou prudko trafil do šibenice Didu. Keď to vyzeralo, že topfavorit MS odíde do kabíny zmrazený, Ronaldinho našiel Cicinho, ten zacentroval na hlavu Ronalda a bolo vyrovnané.
Po prestávke sa Brazílčania a rozbehli do svojho najlepšieho polčasu v Nemecku. V 53. min Juninho pravačkou z diaľky prekvapil japonského brankára Kawagučiho. O sedem minút definitívne zlomil Japoncov Gilberto tretím gólom po šikovnej časovanej prihrávke Ronaldinha.
Jeho predchodca s umeleckým menom Ronaldo si v 81. minúte prehodil loptu na pravačku a presne k žrdi uzavrel skóre štvrtým gólom. (t-ju)
Hlasy po zápaseCarlos Alberto Parreira, tréner Brazílie: "Som veľmi spokojný s výkonom. Taký sme potrebovali pred osemfinále. Vždy som hovoril, že Ronaldo je výnimočný hráč, a hoci ho kondičná forma nezastihla na začiatku šampionátu v najlepšom vydaní, dokázal dnes, aký je pre mužstvo dôležitý."
Zico, tréner Japonska: "Toto nebol zápas, aký sme si predstavovali. Náš osud bol spečatený už pred týmto stretnutím." (tasr)