V poslednom Site bol Mečiar len do počtu

Pred začiatkom relácie bolo v kultúrnom dome Dimitrovec v Bratislave rušno. Prevažne staršie ženy sa na toalete prezliekali po celodennom chodení po obchodoch do slávnostných šiat.

FOTO

Pred začiatkom relácie bolo v kultúrnom dome Dimitrovec v Bratislave rušno. Prevažne staršie ženy sa na toalete prezliekali po celodennom chodení po obchodoch do slávnostných šiat.

V poslednom predvolebnom Site sa stretli predsedovia HZDS, Smeru a SDKÚ. Asi 140 divákov tvorila zmes ľudí z Oravy a straníkov. Každý líder si mohol so sebou priniesť 20 povzbudzovačov.

Najvýstrednejší boli mladí ľudia z SDKÚ. Niektorí nevyzerali ešte ani na 18 rokov. V modrých tričkách a šiltovkách povzbudzovali Mikuláša Dzurindu, keď odpovedal Robertovi Ficovi.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Fotografov vykázali

Fotografovia museli zo štúdia odísť, lebo Mečiar si ich neželal. Ani jeden z politikov nedovolil, aby ich snímali kamery v maskérni.

V zákulisí štúdia sedeli novinári, ale aj hovorcovia všetkých troch strán. Fica prišiel podporiť aj podpredseda strany Róbert Kaliňák. Hovorkyňa Smeru a šéf ich volebného štábu Marek Maďarič viackrát krútili hlavou nad otázkami Daniela Krajcera. "Ja tým markizákom neverím ani slovo," povedal v jednej chvíli Maďarič a išiel kontrolovať zamestnancovi Markízy časomieru.

Rozčuľovať sa však mohol hlavne Mečiar, ktorý dostal slovo len zriedkakedy, ale zato sa uviedol neslušným vtipom. Potom hovoril zložito, na otázky neodpovedal, nerozumel mu ani moderátor.

Mečiar sa dostal do varu

SkryťVypnúť reklamu

Do známej formy sa Mečiar dostal až na záver, keď sa Krajcer pýtal Dzurindu, či sedí titulok nad jeho rozhovorom pre Lidové noviny "Mečiar je zločinec, Fico boľševik." Dzurinda povedal, že titulok nekomentuje, no Mečiar začal kričať: "Nemyslite si, že budete donekonečna urážať politikov. Dosť intríg! Dosť malých ľudí! Nie ste žiadny malý pánboh, aby ste určovali, kto má a kto nemá vinu."

"Pán Mečiar, ja sa do spolupráce s vami nehrniem. Nie celkom rozumiem, prečo sa urážate. Pán Mečiar, aký je dôvod na vaše rozčuľovanie? To mi chcete povedať, že politik nemôže povedať svoj názor? Nezáleží na kadencii vášho hlasu, budem svoje názory hovoriť ďalej," odpovedal mu Dzurinda.

Premiér sa však väčšinu relácie hádal iba s Ficom, oslovoval ho Robert, on mu hovoril Miki. Na začiatku Ficovi Dzurinda s Mečiarom povedali, že ho financuje Juraj Široký, Vladimír Poór alebo Martin Glváč.

SkryťVypnúť reklamu

Zaplietli aj syna a brata

Fico na to Dzurindovi povedal, že Poór je v ŽOS Trnava a zmluvy s ním podpisuje Dzurindov brat na železnici. Dzurinda Ficovi povedal, že hlboko klesol, keď hovorí o jeho bratovi, na konci relácie však hovoril Dzurinda o Ficovom synovi. Ten chodí do súkromnej školy a Dzurinda sa Fica spýtal, prečo nechce dobré vzdelanie umožniť cez štipendiá aj ostatným deťom.

Fico s Mečiarom po skončení utekali pred novinármi preč, Dzurinda sa ochotne pristavil a odpovedal na ďalšie otázky.

(mož)

Robert Fico a Vladimír Mečiar hneď po skončení relácie odišli, Mikuláš Dzurinda ešte odpovedal novinárom. FOTO SME - PAVOL FUNTÁL

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  5. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  6. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  7. Probiotiká nie sú len na trávenie
  8. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 426
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 055
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 695
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 535
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 053
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 1 752
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 701
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 595
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu