Oprávnená španielska radosť. FOTO - SITA/AP |
Viac tímu, ktorý vie podržať loptu, nebolo treba.
Fanúšikovia si až do konca mohli nôtiť: "Si, si, si, nos vamos a Berlin" (Áno, áno - sme na ceste do Berlína). Do finálového zápasu zostáva ešte dosť času, no lepšie už Aragonesov výber odštartovať nemohol. Doslova hýril aktivitou a pohybom a súperovi nedovolil takmer nič. "Musíme zostať pri zemi, ale toto nám morálku poriadne zdvihne," usmieval sa Carles Puyol, obranný štít Barcelony.
Šesťdesiatsedemročný kouč Luis Aragones predĺžil neporaziteľnosť na španielskej lavičke už na 23 zápasov. Od ME 2004, keď sa chopil žezla, neprehral s národným tímom ani jeden zápas. "Verím, že sa nám tu v Nemecku podarí niečo veľké. Výhra nad Ukrajinou tým však rozhodne nie je. Z historického hľadiska sme tu ešte neurobili nič. Navyše sme mali aj šťastie, hoci mi imponovalo, že všetci hráči vedeli, čo majú robiť," komentoval pokojne. "Dôležité bude dostať sa mentálne na úroveň tímov, ktoré už vyhrali majstrovstvá sveta. To, čo sa počíta do ďalších bojov, bude určite psychika. V lige vyhrávajú najlepšie tímy, ale tu môže jediná prehra znamenať koniec všetkým nádejám. Musíme tvrdo pracovať na detailoch, ktoré o všetkom rozhodujú," vysvetlil Aragones. Proti Tunisanom očakáva ťažší zápas ako s Ukrajinou. "Domnievam sa, že africký tím je futbalovejší ako náš prvý súper."
Mužom zápasu podľa väčšiny médií bol stredopoliar Barcelony Xavi. "Všetci sme hrali fantasticky. Dvoma rýchlymi gólmi sme súpera knokautovali, a to sme ešte po zmene strán získali výhodu, keď musel hrať bez vylúčeného hráča," vravel Xavi. Pod sprchy musel hneď po zmene strán ísť ukrajinský obranca Vladislav Vaščuk, keď v čistej šanci pridržal za dres a následne fauloval Fernanda Torresa.
(rh, reuters)