Zostala štvorica najvyššie nasadených

PARÍŽ - Včerajší program na dvorcoch Rolanda Garrosa rozhodol o druhej mužskej semifinálovej dvojici. Španiel Rafael Nadal (nasadený ako č. 2) sa stretne s Chorvátom Ivanom Ljubičičom (č. 4). O tom, že svetová i turnajová jednotka Švajčiar Roger Federer .

Chorvát Ivan Ljubičič vo víťaznom štvrťfinálovom zápase s Francúzom Julienom Benneteauom. Do semifinále grandslamového turnaja sa prebojoval po prvý raz v kariére. FOTO - TASR/AP

PARÍŽ - Včerajší program na dvorcoch Rolanda Garrosa rozhodol o druhej mužskej semifinálovej dvojici. Španiel Rafael Nadal (nasadený ako č. 2) sa stretne s Chorvátom Ivanom Ljubičičom (č. 4). O tom, že svetová i turnajová jednotka Švajčiar Roger Federer bude mať za súpera Argentínčana Davida Nalbandiana (č. 3) sa rozhodlo deň predtým.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Od roku 1985 je to po prvý raz, čo sa do semifinále dostali prví štyria nasadení hráči. Vtedy to boli John McEnroe (1.), Ivan Lendl (2.), Jimmy Connors (3.) a Mats Wilander (4.). Šampiónom sa napokon stal Švéd Wilander.

Ljubičič odstrelil francúzskeho miláčika

Na kurt najprv nastúpili Španiel Rafael Nadal a Novak Djokovič zo Srbska a Čiernej Hory. Devätnásťročný Djokovič prehral prvé dva sety zhodne 4:6 a v úvodnom geme tretieho musel duel za stavu 15:30 pre zranenie skrečovať. Podobne ako pred rokom, keď musel vzdať zápas druhého kola proti Argentínčanovi Guillermovi Coriovi.

Chorvátsky tenista Ivan Ljubičič sa do semifinále grandslamového turnaja prebojoval po prvý raz v kariére. O postup bojoval s posledným francúzskym hráčom v pavúku Julienom Benneteauom. Lenže diváci sa nedočkali. Ich miláčik prehral hladko v troch setoch 2:6, 2:6 a 3:6 za niečo vyše dvoch hodín. Ljubičič výborne podával, v záverečnom sete pri vlastnom servise stratil iba tri lopty. Benneteau prvýkrát v zápase vyhral svoje podanie až vo štvrtom geme druhého setu, keď vyrovnal na 2:2.

SkryťVypnúť reklamu

Dvadsaťsedemročný Ljubičič, ktorý si vlani získal kredit najmä skvelými výkonmi v Davisovom pohári a na okruhu ATP na tvrdých povrchoch, dotiahol svoju hru na antuke do maxima. Jeho doteraz najlepším parížskym vystúpením bolo 3. kolo z roku 2003. Ljubičič má s Nadalom bilanciu 1:2, pričom všetky tri zápasy odohrali vlani na tvrdom povrchu. Pamätný bol najmä ten posledný z finále turnaja série Masters v Madride, ktorý Španiel vyhral 7:6 v piatom sete.

"Z postupu do semifinále mám obrovskú radosť, cítim sa fantasticky. Dosiahol som niečo, s čím som pred začiatkom turnaja príliš nepočítal. V semifinále proti Nadalovi už nemám čo stratiť, nebudem pod žiadnym tlakom. Rafael je na antuke v pozícii favorita, no vynasnažím sa mu čo najviac znepríjemniť život," povedal Ljubičič.

SkryťVypnúť reklamu

Hantuchová si vyrovnala štvorhrové maximum

Na kurt sa dostali aj slovenskí tenisti. Daniela Hantuchová postúpila už do semifinále štvorhry. Spoločne s Japonkou Ai Sugijamovou zdolali vo štvrťfinále na dvorci Suzanne Lenglenovej favorizovaný a druhý nasadený zimbabwiansko-austrálsky pár Cara Blacková - Rennae Stubbsová 6:1, 7:6 (5). Hantuchová postupom do semifinále už vyrovnala svoj najlepší deblový výsledok na Roland Garros z roku 2003.

Úspešný bol aj slovenský junior Andrej Martin, ktorý si po víťazstve nad Ukrajincom Ivanom Sergejevom 6:3, 3:6, 6:3 vybojoval už postup do štvrťfinále. Slovensko má v parížskej juniorke v singlovej osmičke najlepších chlapcov dvojnásobné zastúpenie. Okrem Andreja Martina sa tam už v utorok prebojoval aj Martin Kližan. Spoločne potom prehrali v druhom kole štvorhry s chorvátskym párom Mektič - Siljegovič 5:7, 1:6.

SkryťVypnúť reklamu

(slo, tasr, sita)

Fakty

Výsledky

Dvojhra - muži štvrťfinále: Rafael Nadal (2-Šp.) - Novak Djokovič (SČH) 6:4, 6:4, 30:15 - skreč Djokovič, Ivan Ljubičič (4-Chorv.) - Julien Benneteau (Fr.) 6:2, 6:2, 6:3, semifinálové dvojice, piatok: Rafael Nadal (2-Šp.) - Ivan Ljubičič (4-Chorv.) - bilancia: 2:1, Roger Federer (1-Švajč.) - David Nalbandian (3-Arg.) - bilancia: 5:6.

Štvorhra žien - štvrťfinále: DANIELA HANTUCHOVÁ, Ai Sugijamová (5-SR/Jap.) - Cara Blacková, Rennae Stubbsová (2-Zimb./Austr.) 6:1, 7:6 (5).

Dvojhra juniorov - 3. kolo (osemfinále): Andrej Martin (SR) - Ivan Sergejev (10-Ukr.) 6:3, 3:6, 6:3.

Štvorhra juniorov - 2. kolo: MARTIN KLIŽAN - ANDREJ MARTIN (SR) - Nikola Mektič - Vedran Siljegovič (Chorv.) 5:7, 1:6.

Dnešný program

SkryťVypnúť reklamu

Dvojhra žien - semifinále: Nicole Vaidišová (16-Česko) - Svetlana Kuznecovová (8-Rus.), Justine Heninová-Hardenneová (5-Bel.) - Kim Clijsters (2-Bel.), od 14.00

Dvojhra juniorov - štvrťfinále: ANDREJ MARTIN - Thiemo De Bakker (1-Hol.), MARTIN KLIŽAN - Pedro Sousa (Por.)

Štvorhra junioriek - štvrťfinále: Marrit Boonstraová, DOMINIKA CIBULKOVÁ (Hol./SR) - Mihaela Buzarnescuová, Alexandra Dulgheruová (5-Rum.)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 592
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 317
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 716
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 132
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 344
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 892
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 875
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 381
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu