Nie veľmi drsný humor na jeho adresu vyhnal do ulíc tisícky libanonských šiitov. Dve noci podpaľovali pneumatiky na uliciach, blokovali cesty, prístup k obchodným centrám či administratívnym budovám a protestovali v hlavnom meste Bejrút. Prestali, až keď Nasralláh zatelefonoval do televízie al-Manar a svojich priaznivcov vyzval, aby sa upokojili.
Satirický program, ktorý podľa šiitov zosmiešňoval Nasralláha vysielala súkromná televízia LCB. Tá je v očiach Hizballáhu najväčšou pliagou: má blízko k libanonským kresťanom a podporovala "cédrovú revolúciu", ktorá vlani zvrhla prosýrsku vládu. Hizballáh v čase, keď sa väčšina národa búrila proti vplyvu Sýrie na Libanon, organizoval pochody na podporu Damašku.
To, čo pobúrilo libanonských šíitov, ktorí tvoria tretinu obyvateľov krajiny, sa v Európe či v Amerike považuje za už takmer prekonanú formu televíznej satiry. Muž v čiernom turbane, okuliaroch a s bradou zamaskovaný tak, aby sa čo najviac podobal na Nasralláha, odpovedal na otázky divákov a rozprával o možnom spojenectve s lídrom libanonských kresťanov, generálom Michelom Aunom.
Podľa mediálnych analytikov citovaných arabským serverom Albawaba v programe nezaznelo nič urážlivé, ponižujúce či nenávistné. Nasralláha dokonca ani nikto priamo nespomenul. Na protesty stačilo už to, že herec Nasralláha pripomínal. Producent obľúbeného satirického programu sa musel ospravedlniť. Zdôraznil, že Nasralláha nechcel uraziť a že si ho hlboko váži.
Šiitske protesty poukázali, ako je rozdelená libanonská spoločnosť po náboženskej línii. Práve medzi šiitmi obľúbená televízia al-Manar šíri nenávistné antisemitské programy zakázané v Európe.
Vysiela seriál Diaspora, ktorý je hranou verziou Protokolov sionských mudrcov. Vysiela taktiež priame prenosy z bojov medzi Hizballáhom a izraelskými jednotkami na juhu krajiny a plamenné prejavy šejcha Nasralláha.
JANA SHEMESH