Xpert - počítačový certifikát

Okrem viacerých medzinárodných certifikátov ponúka Akadémia vzdelávania (AV) možnosť získania medzinárodného európskeho počítačového certifikátu European Computer Passport (ECP) Xpert. Certifikát umožňuje slovenským občanom dosiahnuť rovnakú kvalifikačnú

úroveň v oblasti používania informačných technológií, aká je v členských krajinách EÚ. Vytvára tak rovnocenné podmienky na ich uplatnenie na medzinárodnom trhu práce. Jednotný spôsob testovania a medzinárodne platné certifikáty pre užívateľov výpočtovej techniky sú potrebné pre Slovensko z hľadiska zvýšenia počítačovej gramotnosti, ako aj v integračnom kontexte. ECP nielenže zaraďuje Slovensko do vzdelávacích programov a noriem EÚ, ale umožňuje aj pohyb odborníkov v európskom pracovnom priestore.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

AV ako jediná inštitúcia na Slovensku poskytuje možnosť získania medzinárodne platných certifikátov pre užívateľov výpočtovej techniky - Xpert ECP a Xpert Master ECP. Na dosiahnutie certifikátu ECP Xpert je potrebné zvládnutie troch povinných modulov: Základy výpočtovej techniky, Textový editor I (Word), Základy internetu. Každý modul sa končí celoeurópsky štandardizovanou skúškou a po absolvovaní každej skúšky získa účastník osvedčenie. Úspešným absolvovaním ďalších dvoch z voliteľných modulov - Databázový program (Access), Tabuľkový procesor (Excel), Textový editor II (Word), Prezentácie (PowerPoint), Komunikácia (Outlook) - získa účastník európsky počítačový certifikát ECP Xpert Master. Odborným garantom projektu je Prufungszentrale Hannover. Najbližšie termíny skúšok sú: Základy výpočtovej techniky 5. 4. 2002, Textový editor 12. 4. 2002, Základy internetu 19. 4. 2002. Na skúšku je možné sa prihlásiť aj bez predchádzajúceho absolvovania kurzu.

SkryťVypnúť reklamu

Akadémia vzdelávania je verejnoprávna, nezisková vzdelávacia inštitúcia s 50-ročnou tradíciou v oblasti vzdelávania dospelých. V práci sa hlási k princípom dobrovoľnosti, demokracie, nadstraníckosti a nadkonfesionálnosti.

Medzi jej hlavné aktivity patrí vzdelávanie v oblastiach cudzích jazykov, výpočtovej techniky, manažmentu, rekvalifikácií, profesijného, občianskeho a záujmového vzdelávania.

Pôsobí na celom území Slovenskej republiky. Má sieť pobočiek v 36 mestách. Ročne získa v Akadémii vzdelávania nové poznatky okolo 70-tisíc poslucháčov. Viac ako 2-tisíc jej členov - lektorov, popredných odborníkov z najrozmanitejších oblastí, jej umožňuje rozsiahlu, rôznorodú a pružnú vzdelávaciu činnosť. Každá pobočka využíva z jednotného programového balíka tie programy, ktoré región potrebuje a o ktoré je záujem.

SkryťVypnúť reklamu

AV spolupracuje s poprednými odborníkmi v príslušnej oblasti a zaujímavá je spolupráca s vysokými školami, pracoviskami SAV, ústrednými inštitúciami a veľkými zamestnávateľmi. Mnohé osobnosti týchto inštitúcií sú členmi odborných rád Akadémie vzdelávania.

AV má bohaté medzinárodné kontakty. Kooperuje s inštitúciami vzdelávania dospelých v Spolkovej republike Nemecko, v Rakúsku, Francúzsku, Holandsku, Maďarsku, v Českej republike, Bulharsku, Rusku a v Poľsku. Je členom European Association for the Education of Adults (EAEA). Vo svojej ponuke má aj medzinárodné certifikáty: N.E.B.S.M. (dištančné štúdium manažérov), Európsky jazykový certifikát. (r)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  6. Probiotiká nie sú len na trávenie
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 360
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 948
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 691
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 147
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 991
  6. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 045
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 673
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 625
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu