V priestoroch výstavného a kongresového centra Incheba súbežne s veľtrhom Autosalón/Autoservis, uskutoční sa v dňoch 20. - 24. marca 2002 v Bratislave už 6. ročník medzinárodného veľtrhu dopravy a logistiky - Intertransport 2002. Predošlých päť ročníkov sa stretlo s úspechom a kladnou odozvou u domácich i zahraničných odborníkov. Tento ročník je vďaka zvýšenému záujmu opäť rozšírený a väčší priestor získava oblasť logistiky. Spoluorganizátormi výstavy sú všetky rozhodujúce spoločnosti a inštitúcie, ktoré na Slovensku pôsobia v oblastiach dopravy a logistiky. Už tradične sa veľtrh uskutočňuje pod záštitou Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky.
Mimoriadnou udalosťou, s ktorou sa tento ročník veľtrhu spája, je stretnutie rezortných štátnych tajomníkov z krajín V4 v rámci Dopravného klubu. Účasť na diskusii s témou: Význam a možnosti leteckej dopravy a vzájomnej spolupráce prisľúbili zástupcovia aj z Rakúska a Ukrajiny. Súbežne s výstavou budú slovenskí a rakúski odborníci prezentovať skúsenosti a názory na tému dopravná logistika a telematika Viedeň - Bratislava. Príležitosť aktívne sa zúčastniť dostane aj prítomná verejnosť a zástupcovia médií.
Doprava, preprava osôb a tovarov je jedným zo základných predpokladov dobrého fungovania každého hospodárskeho subjektu a tiež dôležitým faktorom zahraničného obchodu. Preto medzinárodný veľtrh dopravy a logistiky Intertransport 2002 poskytne dostatok priestoru na nadviazanie kontaktov, či na upevnenie spolupráce na domácej i medzinárodnej úrovni. Z doterajších skúseností vyplynulo, že veľtrh je výraznou pomocou všetkým firmám a organizáciám, ktoré pôsobia v oblasti dopravy a logistiky alebo využívajú služby dopravných a prepravných spoločností. O prezentácie na tomto podujatí prejavuje každoročne záujem veľa zahraničných i domácich firiem a organizácií. Klientom ponúka podujatie viac informácií a skvalitňovanie služieb. Pre vystavovateľov i návštevníkov sme pripravili sprievodný program s množstvom ďalších aktivít a zaujímavých podujatí. (g)