2. Ak mu postačujú len slovenské programy, môže si kúpiť izbovú anténu za pár sto korún (v prenosných televízoroch je už zabudovaná). Kvalita príjmu však bude závisieť od lokality a umiestnenia bytu. Televízne vlny sa šíria podobne ako svetlo – ak vidíte z okna na televíznu vežu alebo televízny vykrývač, obraz v televízore by mal byť dobrý. V prípade zacláňajúcich objektov či terénnych nerovností sa na obrazovke môžu objavovať tiene a „duchovia“.
3. Môže požiadať o „oživenie“ spoločnej antény na dome. Drvivá väčšina antén sa prestala udržiavať po zavedení kábloviek. Oživenie jednej antény môže vyjsť na 10- až 30-tisíc korún. Príjem cez anténu je tiež závislý od poveternostných vplyvov a kvalita sa nedá porovnať s káblovým prenosom.
4. Môže si kúpiť satelit v cene zhruba tri- až štyritisíc korún. Získa tým hlavne nemecké programy. Satelit mu nezabezpečí príjem slovenských ani najžiadanejších českých programov.
5. V niektorých mestách si možno kúpiť prípojku systému MMDS. Jeho prevádzkovateľmi sú káblové spoločnosti, čiže na väčšine Slovenska je to UPC. Cena je podobná ako v prípade káblovej prípojky.