V súťaži slalomárov v kategórii slabozrakých a nevidiacich získal 29-ročný masér Radomír Dudáš s navádzačom Jurajom Mikulášom striebro, keď za víťazným Villonom zo Španielska zaostal o vyše šesť sekúnd. Pre Dudáša to bola už druhá medaila v SLC, keď predtým získal bronz v obrovskom slalome. „V prvom kole ma prenasledovala neistota, takže som rád, že som opäť získal medailu. Na víťazného Villona momentálne nemám,“ vravel po pretekoch Dudáš, s 1 striebrom a 1 bronzom najúspešnejší člen slovenskej výpravy.
Tretiu priečku si v rovnakej kategórii vybojoval 40-ročný Štefan Kopčík (navádzač Branislav Mažgút), ktorý si vybojoval svoju prvú medailu na VIII. ZPH, celkovo však už piatu (0 - 2 - 3). „V mysli som mal štyri zlaté, ale reálne som mohol myslieť len na jednu medailu. To sa mi splnilo,“ poznamenal skúsený
Bronz si odniesol aj Norbert Holík. Dvadsaťdeväťročný učiteľ telesnej výchovy skončil pôvodne medzi slabozrakými a nevidiacimi štvrtý, avšak po proteste slovenskej výpravy mu dodatočne udelili bronz. Talian Gianmaria Dal Maistro totiž vynechal v 2. kole bránku, za čo ho diskvalifikovali. Zaujímavosťou je, že Holík získal na PH 2000 v Sydney bronz v atletickom päťboji.
Už svoju druhú bronzovú medailu si v SLC vybojovala 39-ročná učiteľka Iveta Chlebáková, ktorá po obrovskom slalome skončila tretia aj v slalome telesne postihnutých. „Slalom mi vyšiel výborne, ale v cieli som s napätím čakala na Japonku Sasakiovú, ktorá na mňa nepríjemne útočila,“ uviedla Chlebáková.
V behu na lyžiach na 20 km voľnou technikou obsadil Marián Baláž (navádzač Michal Jurčo) v súťaži slabozrakých a nevidiacich 15. miesto v konkurencii 26 pretekárov, keď za víťazným Rusom Valerijom Kupčinským zaostal o 9:45,1 min. V konkurencii 27 telesne postihnutých bežcov obsadil Jozef Mesik 15. priečku so stratou 8:05,1 min na víťazného Nóra Ulseta. Pavol Zima súťaž nedokončil.
Slovenská výprava získala v Salt Lake City celkovo 9 medailí, z toho 3 strieborné a 6 bronzových. Pred štyrmi rokmi v Nagane bola bilancia SR 0 - 6 - 4 a v Lillehammeri ‘94 0 - 3 - 2. V hodnotení krajín obsadila 20. miesto, podľa počtu medailí však bola desiata najúspešnejšia. V hodnotení krajín zvíťazilo Nemecko (17 - 1 - 15) pred USA (10 - 22 - 11) a Nórskom (10 - 3 - 6). (sita)