Obe strany pokračovali vo vzájomnom obviňovaní z volebných podvodov a porušovania volebného zákona. Snažia sa o maximálnu mobilizáciu vlastných voličov a chcú naopak od urien odradiť voličov protivníka.
Líder opozičného Fideszu Viktor Orbán v stredu na uzavretom stretnutí aktivistov inštruoval, že majú vo svojej oblasti v deň volieb navštíviť sympatizantov strany a presvedčiť sa, či už odovzdali hlas. Ak nie, majú ich do volebných miestností vziať sami.
Potenciálni voliči protivníka naopak v nerozhodnutých obvodoch dostávajú fingované telefonáty, podľa ktorých sa ich kandidát do parlamentu už dostal, a preto sa už v nedeľu do volebných miestností nemusia unúvať.
Čo sa týka obsahu kampane, zdôrazňuje Fidesz dve veci. Jedna je sebaobetovanie sa Orbána, ktorý sa vzdal kandidatúry na premiéra, aby mohol zjednotiť pravicu. "Stojím im v ceste. Stojím v ceste socialistom, liberálom... a medzinárodným finančným kruhom, veľkokapitálu, ktorý za nimi stojí. Bol som plebejským premiérom a viedol som plebejskú stranu," dokreslil vlastný obraz mučeníka Orbán v jemu blízkej spravodajskej televízii ešte minulý týždeň.
Druhá téma je, že vláda ľudí oklamala, keď im pred prvým kolom zamlčala, že deficit rozpočtu za prvé tri mesiace prekročil polovicu deficitu plánovaného na celý rok. Vládne strany vraj tajne pripravujú tvrdé úsporné opatrenia a zvýšia ceny všetkého možného od liekov cez plyn po benzín. "Nebude benzín, zastavia sa autá," tvrdí Fidesz.
Nový volebný klip strany Orbána zobrazuje ako zodpovedného štátnika, už akoby premiéra. Hovorí, sediac za širokým prázdnym stolom nad dokumentmi pred národnou vlajkou. Vláda podľa neho ľudí oklamala, rozpočet je v troskách, a preto nastala nová situácia. "Ak nezmeníme (vládu), čakajú nás hromadné prepúšťania a bezbrehý nárast cien. S odvolávaním sa na nedostatok peňazí predajú aj naše nemocnice. Dôležité je teraz iba Maďarsko. Nie moje ambície, nie záujem mojej strany," tvrdí Orbán v klipe.
"Posolstvom Fideszu je Viktor Orbán," charakterizoval situáciu politológ Zoltán Lakner. To zjednodušenie so sebou však pre Fidesz nesie riziko. Posledné dve voľby sa s miernym preháňaním dajú označiť za referendum o Orbánovi, v ktorých však Fidesz skôr prehráva.
Vládne strany vo svojej kampani naopak vehementne popierajú, že by pripravovali nejaké úspory a deficit bagatelizujú. Odpovedajú tvrdením, že podobná situácia bola aj posledný rok predchádzajúcej Orbánovej vlády. Hlavným cieľom koalície je svojich voličov presvedčiť, aby po tesnom víťazstve v prvom kole nezaspali a išli voliť aj zajtra.
Vládni socialisti taktiež siahli aj k účinnejším metódam presvedčovania, ktoré sa im však nemusia vyplatiť. Na verejnosť sa dostal záznam zo stretnutia ministra financií Jánosa Veresa so starostami obcí z východného Maďarska. Starostov presviedčal, že ďalšie štyri roky súčasnej vlády prinesú upadajúcemu kraju veľký rozvoj. To, ako sa na ňom budú jednotlivé oblasti podieľať, samozrejme bude podmienené aj tým, aké volebné výsledky v nich vzniknú, dodal minister hrozivo.