Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Púchov si uchoval štvrťfinálovú nádej

PÚCHOV – Matador nastupoval na stretnutie 4. kola základnej skupiny volejbalového Top Teams Cupu v pozícií jednoznačného favorita, Slovinci si totiž v predchádzajúcich troch stretnutiach dokázali vyhrať len dva sety. Domácim spočiatku chýbala konce

PÚCHOV – Matador nastupoval na stretnutie 4. kola základnej skupiny volejbalového Top Teams Cupu v pozícií jednoznačného favorita, Slovinci si totiž v predchádzajúcich troch stretnutiach dokázali vyhrať len dva sety. Domácim spočiatku chýbala koncentrácia a až príliš dlho dovolili súperovi hrať vyrovnanú partiu. Prvý set sa remízovo vyvíjal až do stavu 13:13, potom už Matador spresnil hru, čoho výsledkom bol päťbodový rozdiel na jeho konci. V úvode toho druhého Slovinci postrašili, viedli 4:0, no podobnou šnúrou sa prezentovali aj domáci a ovládli palubovku. V závere tretieho setu sa postupne na ihrisku objavila aj kompletná lavička slovenského majstra, ktorý si víťazstvom 3:0 uchoval teoretickú nádej na prvú priečku v základnej skupine. Tá jediná zaručuje postup do štvrťfinále.

Matador Púchov – Salonit Anhovo 3:0 (20, 16, 19), zostava Matadoru: Kardoš, Gábor, Pistovič, Barbierik, Sládeček, Čajan (libero Kováčik, Jánošík, Bartík, Lancoš, Špaček, Štefko ml.), 400 divákov, 70 minút, rozhodovali Radi (Maď.), Sňahničan (SR). I. Štefko, tréner Púchova: „Pripísali sme si povinné víťazstvo, zvýšená tréningová záťaž sa však na mužstve podpísala viac, než som pôvodne očakával. Nebol to estetický, ale účelný volejbal.“