Fuksie, ktoré prezimovali v skleníku alebo na schodišti, potrebujú ošetrenie - spätný rez, presadenie a umiestnenie na teplejšie miesto. Svetlo je podmienkou rastu nových a silných výhonkov. Pri jeho nedostatku a pri vyššej teplote bývajú výhonky veľmi dlhé a tenké. Fuksiám sa v lete darí v tieni a polotieni. Na jar znášajú aj slnečné miesta bez poludňajšieho slnka.
Ak nám hraboše, hryzce alebo zajace poškodili stromčeky, ošetríme ich štepárskym voskom. Ak kôru obhrýzli po celom obvode kmienika, stromčeky premôstkujeme, prípadne zrežeme pod poškodenou časťou, a zo zvyšku vypestujeme nový kmienik a korunu.
V marci vysádzame jarný cesnak. Sadbu cesnaku, ktorá môže byť poškodená háďatkom zhubným, moríme tesne pred výsadbou v 5-percentnom roztoku Sulky počas 6 až 12 hodín. Háďatká sa vyskytujú najmä v ťažkých pôdach, ktoré na pestovanie cesnaku nie sú vhodné. Proti hubovým chorobám môžeme strúčiky moriť namáčaním v roztoku fungicídu (Fundazol, Rovral Flo) počas 20 minút.
Keď pôda vyschne tak, že sa nelepí, začneme vysádzať stromčeky, kríky drobného ovocia a jahody. Z kvalitných kríčkov ríbezlí sa dajú dopestovať nové, a to narezaním 15- až 20-centimetrových odrezkov, ktoré napicháme do pôdy, kde zakorenia.
Neskoršie sadíme cibuľku sadzačku a jarný cesnak. Vysadíme aj skorý šalát, prípadne kaleráb a kel. Medzi ďalšie práce v tomto období patrí aj rozsadenie trsov pažítky a inej aromatickej zeleniny, ako aj odstránenie zimnej prikrývky zo záhonov trvaliek. Po zrezaní suchých častí rastliny prihnojíme a pôdu prekypríme. (lov)