Ani Slovák Karol Galba (v strede s paličkou) nechýbal na včerajšom stretnutí aktérov finálového duelu MS 1966. Je jediným žijúcim rozhodcom spomínaného finále. FOTO - AP |
96 000 divákmi zdolali súperov
z Nemecka 4:2 po predĺžení, keď až tri góly víťazov vrátane oboch
v predĺžení strelil Geoff Hurst. Dodnes je to jediný titul Anglicka aj jediný finálový hetrik.
Z Angličanov sa na stretnutie na Wembley, ktoré aktuálne podlieha veľkej prestavbe, dostavili Geoff Hurst, George Cohen, Alan Ball, Gordon Banks, Jack Charlton a Roger Hunt, z Nemcov Franz Beckenbauer, Helmut Haller, Siegfried Held, Karl-Heinz Schnellinger, Willi Schulz, Uwe Seeler, Wolfgang Weber, Horst-Dieter Hoettges a Hans Tilkowski.
"Sme radi, že sa môžeme pri takej príležitosti opäť stretnúť a spolu pospomínať. Radi sme privítali našich nemeckých priateľov tentoraz už na vynovenom Wembley," konštatoval bývalý pravý obranca Cohen. Na spomienkovej akcii nechýbal ani jediný žijúci z tria rozhodcov, ktorí vtedy viedli veľké finále - Slovák Karol Galba. Hlavný rozhodca Švajčiar Gottfried Dienst a sovietsky čiarový Tofik Bachramov už nie sú medzi nami.
(sita, ap)