Najúspešnejší klub si zlepšil čísla, ale hral biedne

Slovan Bratislava je najúspešnejším klubom v slovenskej extralige, v uplynulých dvanástich sezónach vybojoval ...

FOTO

Slovan Bratislava je najúspešnejším klubom v slovenskej extralige, v uplynulých dvanástich sezónach vybojoval päť titulov a päť razy skončil na "medailovej" pozícii. Najhorším bolo 5. miesto v ročníku 1996/97. Trinásta sezóna priniesla obhajcovi prvenstva pohromu - po 7. mieste v základnej časti stroskotal vo štvrťfinále play off s Košicami bez jediného víťazstva (séria 0:4). Siedme miesto nemusí byť pre slávny klub konečné. Ak by Skalica vo štvrťfinále vyradila Nitru, Slovan by sa prepadol ešte o jedno miesto nižšie.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Hráči sa menili ako na bežiacom páse

"Veľmi zlá sezóna. Po dobrom rozbehu nás pribrzdili zranenia a nevyšli nám nákupy hráčov," priznal generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Z vlaňajšieho majstrovského tímu odišla s Višňovským, Šatanom (obaja sa vrátili do NHL), Tabačkom, Vydareným, Kapušom, Hudecom, Bartekom, Stantienom (do zahraničia) aj kvalita, ktorú nové tváre Ďurák, Buzek, K. Sloboda, R. Sloboda, Míka, Kováč v žiadnom prípade nenahradili. Navyše, nový tréner Josef Augusta, ktorý prišiel namiesto Miloša Říhu, nemohol rátať s dlhodobo zraneným Míkom a Buzek na jeseň náhle ukončil kariéru.

Manažment klubu sa pustil do nákladnej rekonštrukcie hokejovej arény, do skyboxov a ďalších zariadení investoval 44 miliónov korún. V rozpočte s vyše 80 miliónmi sa potom muselo ušetriť na hráčoch.

SkryťVypnúť reklamu

Tí sa vymieňali ako na bežiacom páse - nakrátko sa v Slovane objavili ďalší českí legionári Kaděra, Chlubna, s prestávkou aj Kucharczyk, mužstvo opustili Barta, Němčický, neskôr aj Hecl, Kováč. Ba Klouda dal dokonca prednosť mužstvu v tretej švédskej lige pred Slovanom.

Pred play off doplnili káder Devečka, Gýna, Afinogenov. V Slovane sa vystriedalo 40 hráčov a dvaja tréneri - Josefa Augustu nahradil v decembri Ján Jaško. Ani novému koučovi na lavičke sa však nepodarilo zastaviť prepad do druhej polovice tabuľky. "Chémia" v tíme nefungovala.

Majster po prehrách s Dinamom Moskva 1:3 a Pardubicami 0:2 slabo reprezentoval slovenský hokej na januárovom turnaji Super Six v ruskom Petrohrade.

Košičania hrali s väčším srdcom

"Mužstvo zbabralo v extralige záver základnej časti, zápasy v Martine a doma s Popradom. Mohli sme sa posunúť zo siedmeho miesta a vyhnúť sa v play off silným Košiciam," uvažoval Krajči. Vo štvrťfinále potom Bratislavčania nevyužili prekvapujúci úvod v Košiciach, keď už v prvej minúte viedli 2:0, ale dovolili domácim obrátiť skóre a postaviť sa na nohy. Skúsený útočník Junas oslabil mužstvo po faule na Kledrowtza a následnom treste. V celej sérii sa zdalo, že Košičania hrajú za svoje farby s väčším srdcom. "Aj ja som mal taký pocit," pritakal generálny manažér Slovana.

SkryťVypnúť reklamu

V pondelňajšom poslednom zápase vynechal tréner Jaško v zostave brankára Rybára, obrancu Jendeka, útočníka Jánoša, nastúpili mladí hokejisti. Akoby to signalizovalo zmeny v mužstve na ďalšiu sezónu.

Vedenie chce hráčov hladných po víťazstvách

"Niektorí hráči po úspešnom období v klube už stagnovali. Potrebujeme doplniť do mužstva hokejistov hladných po víťazstvách," naznačil Krajči, akým smerom sa budú uberať pri dopĺňaní kádra. Pavlasovi, Jánošovi, Rybárovi sa končí zmluva, Jendek ju má i na ďalšiu sezónu. Gýna sa vracia do Litvínova, Devečka však zostáva slovanistom, otvorená je budúcnosť ruského legionára Afinogenovova.

Či bude pokračovať v kariére kapitán Cíger, to je otázka pre veštkyňu. O trénerovi Jaškovi sa rozhodne na zajtrajšom predstavenstve.

SkryťVypnúť reklamu

"Vraví sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Pri neúspechu mužstva v extralige sa vedeniu klubu podarilo splatiť záväzky až na 95 percent. Pracujeme na zvyšných piatich percentách. Do budúcej sezóny chceme ísť aj z hľadiska ekonomiky s čistým stolom," tvrdil generálny manažér Maroš Krajči.

Hokejový Slovan si v sezóne 2005/06 skrášlil arénu, vyrovnal podlžnosti, ale hral biedny hokej, a trápil tak fanúšikov.

Radosť košických hokejistov po víťaznej sérii s obhajcom titulu a smutný kapitán Slovana Zdeno Cíger. Košice vyhrali vo štvrťfinále play off nad Slovanom 4:0 na zápasy a sú prvým semifinalistom. Pre Slovan sa sezóna skončila. FOTO - TASR

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 588
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 311
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 125
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 341
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 909
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 870
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 386
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu