Hviezda švédskeho Peter Forsberg (vľavo) na striedačke spolu s brankárom Mikaelom Tellqvistom. FOTO - REUTERS |
jším priebehom základnej časti turnaja bez prehry, severania dostali v druhom stretnutí prídel od Ruska (0:5). Žlto-modrí majú šesť bodov za výhry nad Kazachstanom 7:2, Lotyšskom 6:1, USA 2:1.
V dnešnom zápase nastúpi aj hviezda NHL z Philadelphie Peter Forsberg, ktorý si liečil zranené slabiny a súboj s Američanmi vynechal. Forsberg spolu s Kennym Jonssonom a Jorgenom Jonssonom tvoria v dnešnej reprezentácii trojicu, ktorá pomohla vybojovať tímu Tre kronor olympijské zlato v Lillehammeri 1994, pričom práve Forsberg vsietil pri samostatných nájazdoch finále s Kanadou pamätný rozhodujúci gól, ktorý sa dostal i na známky švédskej pošty. Švédi majú v 23-člennej súpiske 18 hráčov z klubov NHL, tak ako Slovensko.
Našim hokejistom sa v poslednom období vo vzájomných medzištátnych zápasoch nedarí, v siedmich súbojoch sme nevyhrali a získali len jednu remízu (0:0 na MS 2004 v Ostrave). Posledný raz vyhralo Slovensko nad Švédskom na turnaji Baltica Cup v Moskve v decembri 2002 (3:1). V jedinom stretnutí na ZOH sa pred 12 rokmi v základnej skupine v Lillehammeri zrodila remíza 4:4. Taký výsledok by dnes stačil Slovákom na prvenstvo v skupine. (on)