Legendárna rumunská gymnastka Nadia Comaneciová sa v 44 rokoch prvýkrát stane matkou. Mnohonásobná olympijská víťazka oznámila, že v júli sa jej narodí dieťa, ktoré čaká so svojím manželom, tiež bývalým gymnastom Bartom Connerom. Desať rokov po svadbe by mal do rodiny pribudnúť chlapček. Svoje prvé dieťa Nadia porodí presne 30 rokov po tom, čo si na olympijských hrách v Montreali podmanila svet a ako prvá gymnastka v histórii získala na olympijskej súťaži maximálnu známku desať. V Montreali nazbierala sedem desiatok. Comaneciová získala pre Rumunsko v Montreale a v Moskve celkovo deväť olympijských medailí, päť bolo zlatých. V roku 1989 emigrovala do USA a onedlho sa stretla s Connerom, dvojnásobným víťazom z Los Angeles, s ktorým sa zoznámila už na montrealských hrách.
Osemdesiatnik Burt Reynolds
Minulú sobotu oslávil 80. narodeniny americký herec Burt Reynolds. V rokoch 1978 až 1982 prežíval obdobie slávy, potom nasledoval drsný zostup. Bývalý kaskadér sa však dokázal vrátiť na vrchol. Reynolds si pri práci polámal asi 40 kostí. Jedno takéto zranenie bolo príčinou jeho úpadku v 80. rokoch. Kolega mu pri nakrúcaní zlomil čeľusť a herec schudol, lebo nemohol jesť, ani poriadne rozprávať. Začalo sa hovoriť, že má AIDS, čo ho v Hollywoode dočasne diskvalifikovalo. Na začiatku 90. rokov sa však vďaka televíznemu seriálu Mestečko Evening dostal opäť na výslnie.
Narodil sa v Georgii. Bol talentovaným univerzitným hráčom amerického futbalu, ale pre zranenie to skúsil s herectvom. Neskôr sa v New Yorku živil rôzne, aj ako vyhadzovač, no uchytil sa na Broadwayi a neskôr aj vo filme. Cez kaskadérske úlohy sa dostal k hraniu. Hviezdne obdobie sa pre neho začalo v roku 1972. V roku 1976 debutoval ako režisér. Asi jeho najznámejším režijným počinom je policajná dráma Sharkeyho mašina (1981). Vlani si zahral v remaku vlastného hitu Najťažší yard. Reynolds je dvakrát rozvedený.
Zomrel spisovateľ Peter Benchley
Minulú sobotu zomrel vo veku 65 rokov americký spisovateľ Peter Benchley, autor slávneho románu Čeľuste. Príčinou smrti bol komplikovaný zápal pľúc. Benchley začal písať ako novinár, neskôr pripravoval prejavy americkému prezidentovi Lyndonovi Johnsonovi a v roku 1974 ukázal svoju fascináciu žralokmi v románe Čeľuste, ktorý sa stal svetovým bestsellerom. Úspešne ho sfilmoval režisér Steven Spielberg. Autor o svojom diele vždy hovoril, že je to len fikcia. "Keď ste opatrný, nemusíte sa báť, že vás napadne nejaký morský živočích," ubezpečoval vystrašených čitateľov a divákov autor, ktorý bol skúseným potápačom a zanieteným ochrancom prírody.
Sedemdesiatnik Haverl
Vo štvrtok oslávil sedemdesiate narodeniny herec Leopold Haverl. Je bratislavský rodák, začiatkom 50. rokov absolvoval odborný divadelný kurz pri Štátnom konzervatóriu a potom šesť rokov putoval Slovenskom ako člen Dedinského divadla. Potom získal angažmán v Trnavskom divadle. Už 37 rokov je členom činohry SND. Meno si urobil predovšetkým ako predstaviteľ charakterových úloh v dramatickej klasike, dokázal sa však presadiť aj v ľahšom muzikálovom žánri. Momentálne vystupuje v muzikáli Hello, Dolly!. Účinkoval vo viac ako dvadsiatich filmoch. Venuje sa aj rozhlasovej tvorbe, prednesu poézie a prózy. Začiatkom tohto roka dostal vysoké štátne vyznamenanie - Pribinov kríž prvej triedy. Haverl sa drží v kondícii bez módnych preparátov. Odpočíva pri prechádzkach so psom, jazde na bicykli či pri práci v záhrade. Má rád dobré jedlo a pivo.
Herečka Jane Seymourová má 55 rokov
Herečka Jane Seymourová, známa predovšetkým ako romantická doktorka Quinnová, sa v stredu dožila 55 rokov. Herečka sa narodila 15. februára 1951 v anglickom Middlesexe. Hrala v niekoľkých britských filmoch, v USA zožínala úspechy predovšetkým v televíznych projektoch, ale aj v kinách. Za rolu vo filme Onassis - najbohatší muž sveta (1988) dostala cenu Emmy za najlepšiu vedľajšiu úlohu. V roku 1993 prišla na rad jej životná rola dr. Quinnovej. V roku 1995 za ňu dostala Zlatý Glóbus. Jane Seymourová bola štyrikrát vydatá, posledným manželom je od roku 1993 James Keach. Má štyri deti. Medzi jej spoločenskými oceneniami je aj titul Lady, ktorý jej udelila britská kráľovná Alžbeta II.
Zomrel producent J Dilla
Minulý piatok zomrel vo veku 32 rokov hip-hopový producent J Dilla (Jay Dee). Jeho skutočné meno bolo James Yancey. Narodil sa a vyrastal v Detroite. Odvtedy, čo mu pred troma rokmi diagnostikovali chorobu imunitného systému lupus, žil s matkou v Los Angeles. Yancey sa podieľal na produkcii hudby pre raperské trio A Tribe Called Quest, ktorého členovia patrili aj do jeho produkčného tímu. Spolupracoval s osobnosťami ako Common, Busta Rhymes, De La Soul či
The Roots, ale aj so soulovými umelcami ako Erykah Badu, D'Angelo a Dwele. J Dillu v poslednom čase bolievali kĺby a prestávali mu fungovať obličky. Chorobu však zvládal hrdinsky. Lupus, ktorým J Dilla trpel, je ochorenie, pri ktorom imunitný systém organizmu vytvára protilátky proti vlastným bunkám, tkanivám a orgánom.