Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

Africký pohár vyhral Egypt

KÁHIRA - Víťazom XXV. ročníka Afrického pohára národov sa stali reprezentanti Egypta. Domáci futbalisti triumfovali na radosť preplneného štadióna v Káhire nad prekvapením afrického šampionátu výberom Pobrežia Slonoviny až po penaltovom rozstrele 4:2, ..

KÁHIRA - Víťazom XXV. ročníka Afrického pohára národov sa stali reprezentanti Egypta. Domáci futbalisti triumfovali na radosť preplneného štadióna v Káhire nad prekvapením afrického šampionátu výberom Pobrežia Slonoviny až po penaltovom rozstrele 4:2, keď po 120 minútach gól z hry nepadol. Egypt vyhral futbalové majstrovstvá Afriky po piatykrát. Tri tituly (v rokoch 1959, 1986 a 2006) dosiahli na domácej pôde.

Egypt skóroval v 85. minúte zápasu, no gól tuniský rozhodca Daami pre ofsajd neuznal. Domáci mohli rozhodnúť i v predĺžení. Ahmed Hassan však nevyužil pokutový kop a trafil len žrď súperovej brány. Najväčšiu možnosť Pobrežia Slonoviny spálil v 79. minúte kapitán Didier Drogba, z piatich metrov tiesnený obrancom prestrelil.

V jedenástkovom rozstrele egyptský kapitán Hassan trafil hneď v prvej sérii, v ktorej zlyhala najväčšia hviezda hostí Didier Drogba. Potom nedal domáci Abdelhalim Ali, aby v tej istej sérii brankár El Hadary vychytal Koného. Ďalší strelci sa už nemýlili a Egypt sa tešil z celkového prvenstva. (sita, sb)

Africký pohár národov - finále

Egypt - Pobrežie Slonoviny 0:0 po predĺžení, 4:2 na pok. kopy

Rozstrel z 11 m: Hassan 1:0, Drogba (nedal) 1:0, Abdelwahab 2:0, K. Touré 2:1, Abdelhalim Ali (nedal) 2:1, Koné 2:1 (nedal), Zaki 3:1, Eboué 3:2, Aboutraika 4:2.

EGYPT: El Hadary - Gomaa (22.

Fathi), Said (113. Abdelhalim Ali), El Saka - Shawky - Barakat, Hassan, Aboutraika, Abdelwahab - Motaeb (82. Mostafa), Zaki. POB. SLONOVINY: Tizie - Eboué, K. Touré, Kouassi, Boka - Y. Touré (91. Koné), Fae, Akalé (61. Kalou), Zokora - Drogba, Koné.