V extralige letí nitrianska značka 3K

Motorom nitrianskeho mužstva je prvý útok, aj v sobotňajšom televíznom zápase s Trenčínom sa trio 3K (Kolník - Kollár - Kováčik) zaslúžilo o tri zo štyroch gólov víťazov. Dvadsaťdeväťročný center ANDREJ KOLLÁR prežíva najlepšiu sezónu svojej kariéry, ...

Trio 3K (zľava: Kolník, Kollár, Kováčik) sa raduje z gólu v sieti Trenčína po presnom zásahu nitrianskeho centra. V zápase 51. kola vyhral líder tabuľky nad Duklou 4:2. FOTO - ČTK


Motorom nitrianskeho mužstva je prvý útok, aj v sobotňajšom televíznom zápase s Trenčínom sa trio 3K (Kolník - Kollár - Kováčik) zaslúžilo o tri zo štyroch gólov víťazov. Dvadsaťdeväťročný center ANDREJ KOLLÁR prežíva najlepšiu sezónu svojej kariéry, o čom svedčí aj ďalšia reprezentačná pozvánka na prípravný zápas Slovenska vo Švédsku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nitra je doma mimoriadne silná, v sobotu prvý raz v tejto sezóne pokorila aj Duklu. Čo pre vás znamená toto víťazstvo?

"Upevnili sme si prvé miesto v tabuľke, potešili divákov a výsledok je pre mužstvo povzbudením pred play off. Keď sme už väčšinu sezóny ťahali extraligový peletón, radi by sme vstúpili na špici aj do vyraďovacej fázy o titul."

SkryťVypnúť reklamu

Väčšinu gólov ste do siete Dukly dosiahli strelami pod žrď. Náhoda?

"Vieme, že Hála je silný na ľade, a tak sme sa snažili dobiedzať pred bránkou a strieľať hore. Niekedy to vyjde, inokedy nie. Teraz sa nám darilo."

Hráte v útoku s najlepším strelcom extraligovej histórie Ľubomírom Kolníkom. Aj Trenčínu dal dva góly. Aký je to hokejista?

"Rodený strelec. Jeden z najlepších hokejistov, s ktorými som v živote hral. My ako jeho spoluhráči v útoku sa snažíme spraviť svoju robotu a Koma v koncovke už vie, čo s pukom. Teší ma, že som mu mohol nahrať na 300. gól a teraz už ťahá štvrtú stovku. Úžasné, že aj vo vyššom veku si zachováva sviežosť, má stále chuť do hry a stále je hladný po góloch."

Už ste oslávili jeho tristovku?

SkryťVypnúť reklamu

"Po zápase s Trenčínom sme posedeli v kabíne, pochutili si na pečených kurencoch. Dobre nám to padlo pred olympijskou prestávkou. Mužstvo sa vydá na sústredenie na Poľanu a štyria hráči ideme s národným tímom do Švédska."

Ako zvládnete v prestávke nával olympijského športu?

"Doma pri telke. Vychutnám si najmä hokej, veď turnaj s takou kvalitou sa nehrá každý rok. Dúfam, že aj tím Slovenska zamieša v Turíne karty v play off."

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 546
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 240
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 704
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 995
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 048
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 939
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 824
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 447
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu