SKALKA PRI KREMNICI - Víťazom 2. kola Slovenského pohára v behu na lyžiach sa v nedeľu na Skalke v Kremnických horách stal Michal Malák. Slovenský reprezentant, ktorý mal pôvodne spolu s Martinom Bajčičákom a Ivanom Bátorym štartovať na Svetovom pohári v Otepää, s prehľadom zvíťazil v skiatlone na 10+10 km a druhý Stanislav Holienčík dobehol do cieľa až s vyše trojminútovou stratou na víťaza. Malák, ktorý na sklonku minulého roku zabehol v Novom Meste na Morave najlepší výsledok kariéry (43. miesto), doplatil na ochorenie reprezentačných kolegov a štart na Skalke zvolil ako náhradnú alternatívu namiesto SP.
Pre neúčasť ženskej slovenskej špičky, ktorá uprednostnila preteky FIS v českom Jablonci, sa uskutočnili iba preteky junioriek na 5+5 km, v ktorých zvíťazila Barbora Suchánková. Preteky na Skalke boli prvým dielom nominačnej série na majstrovstvá sveta juniorov.
Výsledky 2. kola Slovenského pohára
Muži, skiatlon 10+10 km: 1. Malák 55:26,5, 2. Holienčík (obaja ŠKP Štrbské Pleso) +3:02,5, 3. Bialek +3:36,2, 4. Mezovský +3:42,1, 5. Repka (všetci ŠKP Banská Bystrica) +5:07,5.
Juniorky, skiatlon 5+5 km: 1. Suchánková (ŠKP Štrbské Pleso) 33:32,3, 2. Bekešová (TJ Vysoké Tatry) +34,5, 3. Janečková (ŠKP Štrbské Pleso) +39,8. (tasr)