Kanadská umelkyňa Jenniffer Angusová použila na tento projekt okolo 15-tisíc chrobákov rôzneho druhu. Chcela tým parodovať bizarné viktoriánske vášne. Vraví, že viktoriánov vníma ako horlivých zberateľov, ktorým nebolo nič sväté a exotickosť bola pre nich veľmi dôležitá.
Medzi hmyzom na stene možno nájsť aj drobné dúhovo sfarbené chrobáky, veľké ružové a zelené kobylky či cikády s hnedým telom.
Najmenšie sú centimetrové nosatce (pochádzajúce z Papuy-Novej Guiney), najväčšie zas dvadsaťcentimetrové kukly z pralesov Malajzie. Hmyz pripínali týždeň na steny podľa počítačových návrhov. Bolo to náročné na čas, priemerne sa dali prišpendliť napríklad len štyri kobylky za hodinu.
Angusová je asistentkou profesora textilného umenia a dizajnu na univerzite v Madisone. Predajcom hmyzu, ktorý bol vypestovaný väčšinou na farmách v juhozápadnej Ázii a ani jeden nepatrí medzi ohrozené druhy, zaplatila od 15 centov do 15 dolárov. (tasr)