Do konkurzu sa prihlásili tri projekty. Jeden predložil Ján Grečnár, druhý A 4 - Asociácia združení pre súčasnú kultúru a tretí vypracovala spoločnosť W Press, ktorej konateľmi sú Martin Lengyel, Štefan Hríb a Juraj Kušnierik.
Komisia skonštatovala, že každá ponuka predstavovala rôzny prístup k riešeniu využitia uvedeného priestoru. Priestor podľa komisie popri definovaní dramaturgického partnera potrebuje predovšetkým obnovu. Bez nej nedôjde k vyššej kvalite realizovaných kultúrnych projektov ani k vyššej návštevnosti.
Komisia teda navrhla, aby sa vykonala hlbšia analýza nákladov a výstupov prevádzky klubu v posledných dvoch rokoch, keď na programe sály s NOC spolupracovala asociácia A 4. Následne bude podľa ministerstva možné rátať aj s novými právnymi formami spolupráce verejného a súkromného sektora.
Martina Pavlíková, hovorkyňa ministerstva kultúry sa vyjadrila, že bude vypísaný nový konkurz s inými podmienkami.
Zástupcovi doterajšieho používateľa priestoru Ľubomírovi Burgrovi je ľúto, že komisia nedokázala nikoho vybrať. Ich združeniu sa končí zmluva na spoluprácu koncom decembra, bol by teda rád, aby sa nejaké riešenie prijalo. Prekvapilo ho aj to, že komisia riešila aj veci, ktoré neboli predmetom samotného výberového konania. To bolo totiž vypísané len na dramaturgickú spoluprácu. Súhlasí však s tým, že sála potrebuje rekonštrukciu, najmä čo sa týka klimatizácie, keďže v dnešnej podobe nie je vhodná pre väčší počet divákov. (zu)