Zásielky, ktoré si nikto neprevezme, alebo nemajú adresáta, sa sústreďujú v poštovej ohlasovni a úložni v Trnave. Doporučené zásielky a balíky tam zostávajú jeden rok a potom putujú do dražby. Obyčajné listové zásielky, ktoré nemajú okrem správy žiaden iný obsah, sa uschovávajú tri mesiace a následne sa skartujú.
Pracovníci poštovej ohlasovne a úložne v Trnave majú právo porušiť listové tajomstvo a otvoriť zásielky, aby zistili adresátov a pokúsili sa im doručiť ich poštu.
Stáva sa, že obsah balíka, či listu ich prekvapí.
Takto napríklad natrafili na niekoľko balení viagry, modrých tabletiek na zvýšenie mužskej potencie. Ani drahé mobilné telefóny či pneumatiky nie sú výnimkou v nedoručiteľných balíkoch. Medzi kuriozity patrí zbierka hmyzu, ktorú tvorilo niekoľko desiatok asi 6 centimetrov dlhých exotických chrobákov či zvonce pre dobytok. Častým obsahom zásielok bývajú knihy, obuv a obnosené šatstvo, ale aj osobné doklady od pasov cez občianske preukazy až po preukazy poistenca zdravotnej poisťovne.
Pred časom dostali do úložne nevyzdvihnutú živú zásielku - papagája, o ktorého sa tri týždne pošta starala, kým sa ho nepodarilo doručiť. Preto je na všetky zásielky dôležité napísať presnú adresu, aby sa nevrátili s označením "Adresát neznámy".
Spracovala MILICA PÁLFYOVÁ