Nový riaditeľ Leteckých opravovní Trenčín zastavil prepúšťanie

TRENČÍN - Nový riaditeľ štátneho podniku Letecké opravovne Trenčín Peter Mikle-Barát, ktorý do funkcie nastúpil 1. decembra, zatiaľ nechce pokračovať v prepúšťaní. V leteckých opravovniach minulý rok prepustili 111 zamestnancov, ďalších zhruba 100 mali ..

TRENČÍN - Nový riaditeľ štátneho podniku Letecké opravovne Trenčín Peter Mikle-Barát, ktorý do funkcie nastúpil 1. decembra, zatiaľ nechce pokračovať v prepúšťaní. V leteckých opravovniach minulý rok prepustili 111 zamestnancov, ďalších zhruba 100 mali pôvodne v úmysle prepustiť v tomto roku. Mikle-Barát povedal, že do vedenia podniku neprišiel, aby prepúšťal ľudí, ale aby "zvýšil konkurencieschopnosť podniku na slovenskom trhu a možno aj v zahraničí".

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nový riaditeľ Leteckých opravovní mal včera stretnutie so všetkými zamestnancami podniku, na ktorom sa ich "snažil upokojiť". Mikle-Barát na stretnutí vylúčil, že by na začiatku nového roka mohlo dôjsť v opravovniach k hromadnému prepúšťaniu. "Či budeme musieť vôbec niekoho prepustiť, budem vedieť do mesiaca," povedal. Podľa odborového predáka opravovní Viliama Jánošíka nie je v súčasnosti plne vyťažených asi do 30 zo 450 zamestnancov. Títo zamestnanci preto dostávajú len 60 percent mzdy.

SkryťVypnúť reklamu

Peter Mikle-Barát nastúpil do funkcie potom, ako sa stal víťazom výberového konania, do ktorého sa prihlásili traja uchádzači. Výberové konanie vyhlásilo ministerstvo obrany potom, ako minister Juraj Liška z funkcie odvolal dovtedajšieho riaditeľa podniku Miloša Husára, ktorý odmietol podpísať zmluvu limitujúcu odmeny pre riaditeľov vojenských štátnych podnikov maximálne do výšky pol milióna korún. Husárovi bola za minulý rok vyplatená odmena takmer 3,15 milióna korún.

Mikle-Barát pred nastúpením do pozície riaditeľa Leteckých opravovní v Trenčíne pôsobil vo viacerých vrcholových manažérskych funkciách. Bol riaditeľom pre ľudské zdroje a centrálne služby v Slovenskom plynárenskom priemysle, generálnym riaditeľom a. s. Istota a personálnym riaditeľom v HTC holdingu. Naposledy pracoval v amerických spoločnostiach Invensis a Teleflex Automotive. (mp)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 549
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 246
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 704
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 010
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 087
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 936
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 828
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 440
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu