Ing. Frederik Nemeth, FAN studio. Šéfredaktor Damas Gruska
Ústrednou témou čísla je priestor. A to náš priestor historický, kultúrno-politický, ale aj priestor fyzický. Priestor mýtov (ich obsahom, funkciám a zmyslom sa venuje biológ Ladislav Kováč), spomienok (etnologička Monika Vrzgulová), priestor vytvárania občianskej spoločnosti (právnička Katarína Zavacká), konfliktu a hľadania identít (historička Katarína Hradská), či životný priestor, ako o ňom píše ekológ Jan Stejskal v eseji venovanej V. Cílkovi, kultovej postave širšie chápanej česko(slovenskej) environmentalistiky. No je to aj priestor (z) fotografií Andreja Bána (esej Marty Stachovej), či Štúrovcov a "ich žien" (recenzia Vladimíra Petríka najnovšej knihy Jany Juráňovej).
Popri tejto ústrednej téme možno v čísle nájsť okrem iného úvahu sociológa Mira Tížika o zmysle a "zmysle" charity, Ľuby Lacinovej o fenoméne menom Harry Potter, na záver Roka fyziky esej o odkaze A. Einsteina z pera historika tejto vednej disciplíny Juraja Šebestu, či zamyslenie Michala Ača nad životným odkazom jedného z najvýznamnejších (a najangažovanejších v najlepšom slova zmysle) vedcov Československa Otta Wichterleho, vynálezcu kontaktných šošoviek.
Obrazovej časti K&S dominujú výtvarné práce Oskára Čepana, tak ako nám ich predstaví aktuálna výstava v trnavskej Galérii Jána Koniarka. (kul)