Sánkari Mick s Marxom v Sigulde desiati

SIGULDA - Slovenskí reprezentanti Ľubomír Mick a Walter Marx ml. obsadili na úvodnom podujatí Svetového pohára sánkarov v lotyšskej Sigulde v súťaži dvojíc konečné 10. miesto s odstupom 0,564 s za víťaznými Talianmi Christianom Oberstolzom a Patrickom ..

SIGULDA - Slovenskí reprezentanti Ľubomír Mick a Walter Marx ml. obsadili na úvodnom podujatí Svetového pohára sánkarov v lotyšskej Sigulde v súťaži dvojíc konečné 10. miesto s odstupom 0,564 s za víťaznými Talianmi Christianom Oberstolzom a Patrickom Gruberom. Slováci, od ktorých sa očakávajú umiestnenia v najlepšej desiatke, dosiahli v prvej jazde dokonca šiesty najrýchlejší čas, no v druhej boli až trinásti, čo znamenalo pokles o štyri pozície. Obhajcovia vlaňajšieho prvenstva Oberstolz s Gruberom triumfovali vďaka vydarenej druhej jazde, v ktorej nenašli premožiteľa.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Jozef Ninis obsadil v súťaži jednotlivcov 27. miesto so stratou 0,900 s na víťazného Rusa Alberta Demčenka (50,683). Ninis si do hodnotenia SP pripísal 14 bodov. Za ruským sánkarom, ktorý obhajuje vlaňajšie celkové prvenstvo vo SP, skončil druhý Američan Tony Benshoof (+0,076). Rovnako ako vlani vyhrala súťaž jednotlivkýň v Sigulde v oboch jazdách najrýchlejšia Nemka Silke Kraushaarová pred svojou krajankou Sylke Ottovou (+0,291) a tretia bola Sonja Manzenreiterová z Rakúska (+0,372). Kraushaarová si tak na svoje konto pripísala už jubilejný 25. triumf vo SP. (sita)

Výsledky - muži: 1. Demčenko (Rus.) 50,683 s, 2. Benshoof (USA) 50,759, 3. Rubenis (Lot.) 50,877,...27. Ninis (SR) 51,583.

Ženy: 1. Kraushaarová 1:27,680 min, 2. Ottová (obe Nem.) 1:27,971, 3. Manzenreiterová (Rak.) 1:28,052,... Sabolová, Nováková, Šišajová (všetky SR) nepostúpili z kvalifikácie.

SkryťVypnúť reklamu

Dvojice: 1. Oberstolz, Gruber (Tal.) 1:27,094, 2. Schiegl, Schiegl (Rak.) 1:27,164, 3. Leitner, Resch (Nem.) 1:27,174,...10. Mick, W. Marx ml. 1:27,658,... Harniš, Regec, Horváth, Kuchár (všetci SR) nepostúpili z kvalifikácie.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 558
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 274
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 708
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 057
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 215
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 928
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 838
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 419
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu