porušila zákon o SIS a požiadal o stanovisko Generálnu prokuratúru.
Minister pôdohospodárstva Zsolt Simon z SMK sa vtedy bránil, že z informácií SIS o možnej korupcii sa len 5 zo 14 týka obdobia, keď bol vo funkcii. Svoje staré zistenia SIS podľa neho zverejnila preto, že sa pripravuje štátny rozpočet a Simon žiada o 2,7 miliardy viac, ako naplánoval minister financií Ivan Mikloš z SDKÚ. Ministerstvo financií považovalo spájanie tejto kauzy s prípravou rozpočtu za nezmyselnú konštrukciu.
V júni tohto roku zverejnila SIS správu o činnosti za rok 2004. V nej časť venovala korupcii v prideľovaní agrodotácií. V tejto správe ako jediné vymenovala ministerstvo pôdohospodárstva.
Zo správy za rok 2004 sa dá vyčítať, že tajná služba sa väčšinou venovala rezortom, ktoré nespadajú pod SDKÚ. Upozorňovala na privatizáciu Slovenskej autobusovej dopravy, ktorá spadá pod ministerstvo hospodárstva (rezort ANO), na korupciu v policajnom zbore a medzi sudcami (rezorty KDH), ďalej na tunelovanie zdravotných poisťovní a nemocníc (rezort ANO). V oblasti dopravy, ktorá patrí pod SDKÚ, SIS upozornila na zmanipulované výberové konania a predražené dodávky pri rekonštrukcii železničných tratí a výstavbe diaľnic.
Tento rok tému agrodotácií opäť otvorila televízia Markíza. (dro)