Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Čiernokošeliari strašili v mestách

Polícia včera zadržala šéfa ultranacionalistickej strany Slovenská pospolitosť Mariána Kotlebu. Stalo sa to v Černovej, ale príkaz vydal bratislavský prokurátor po sérii akcií, ktoré muži a ženy v tmavých uniformách zorganizovali v štyroch slovenských ..

Pri víkendových akciách Slovenskej pospolitosti asistovala polícia. Najviac zakročila v Modre, v Černovej zadržala jej šéfa. FOTO SME - JÁN KROŠLÁK

Polícia včera zadržala šéfa ultranacionalistickej strany Slovenská pospolitosť Mariána Kotlebu. Stalo sa to v Černovej, ale príkaz vydal bratislavský prokurátor po sérii akcií, ktoré muži a ženy v tmavých uniformách zorganizovali v štyroch slovenských mestách.

Najráznejšie zasiahla polícia proti pospolitosti v Modre. Ľudia v uniformách, ktoré pripomínajú uniformy Hlinkovej gardy, rozdávali letáky s antisemitskými sloganmi a na tribúne mali kilogramové balíky cukru s nápisom "Radšej drahší od Slováka ako lacný od Žida".

Demonštráciu v Modre polícia rozohnala a zadržala dve ženy. Niekoľko extrémistov policajti pri potýčkach zranili.

Posledná akcia sa odohrala včera v Prešove. Rečník hovoril o tom, že ich "vodcu" policajti "odviezli na neznáme miesto". Proti pospolitosti demonštrovali zástupcovia antifašistov združení v Antife a kričali: "Fašisti, von z nášho mesta!"

Akciám pospolitosti v slovenských mestách, na ktorých sa zúčastňovalo od 100 do 150 mužov a žien v čiernych uniformách, sa so sympatiami prizerali skinheadi.

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy