Ako prvé z oficiálnej línie vybočilo Maďarsko, keď zvýšilo odhad deficitu verejných financií na tento rok nad 6 percent celkovej veľkosti ekonomiky, čo je viac ako dvojnásobok maximálnej hranice požadovanej tzv. maastrichtskými pravidlami pre zavedenie eura. Zvýšiť by sa mal aj budúcoročný deficit. Maďarská vláda, ktorá sa vysokými štátnymi výdavkami pripravuje na májové voľby, si za to vyslúžila kritiku Bruselu.
Na nereálnosť oficiálneho plánu upozorňuje guvernér Maďarskej národnej banky Zsigmond Járai. Minulý týždeň ho Reuters citoval, ako povedal, že "Maďarsko nezavedie euro do roku 2010 pre prekračovanie plánovaného rozpočtu". Za pravdu dávajú aj ekonómovia, ktorí vidia našich južných susedov v eurozóne niekedy v rokoch 2012 - 2013.
Premiér Ferenc Gyurcsány povedal, že Maďarsko až v roku 2008 definitívne povie svoje áno alebo nie eurozóne. Keďže euru musí predchádzať ešte aspoň dvojročný pobyt v systéme výmenných kurzov ERM2 (tzv. čakáreň na euro), toto jeho vyhlásenie by za najskorší možný termín nepriamo označilo rok 2011.