Dubnickí diváci mohli byť spokojní iba s pekným jesenným počasím. Dubnica i Artmedia im totiž ukázali málo bojovný futbal. Hráči oboch tímov akoby potrebovali oddych na nabratie nových síl. Pravda je to iba polovičná. Oddych potrebovala iba Petržalka a domáci sa jej prispôsobili, a preto znova opäť nepochodili.
Domáci mohli mať nádej na dobrý výsledok len do 22. min, keď sa k lopte dostal Obžera. Prešiel ako blesk celou obranou, obišiel aj brankára Perniša a pohodlne dal prvý gól hostí. Potom sa hra na dlhé minúty vytratila do šedého priemeru a až v 38. min sa prudká lopta dostala pozdĺž celej obrany až k Vaščákovi. Jeho prudká strela poistila vedenie hostí. Z príležitostí Dubničanov stála za zmienku iba hlavička Róberta Nováka po rohovom kope, ktorá minula brvno. Gólovú príležitosť mal ešte Držík v druhom polčase, ale mieril nad. Potom nebol úspešný opäť agilný Novák. To však bolo od domácich všetko a Petržalka si rutinným výkonom bez problémov dvojgólové vedenie udržala až do konca stretnutia.
Postava zápasu - Dubnickí hráči opäť dokázali, že doma v tejto sezóne nevedia zahrať. Opäť im zlyhala útočná fáza a útočníci vlastne brankára Artmedie Čobeja vôbec nepreverili. Nečudo potom, že najlepším hráčom domácich bol najstarší hráč Róbert Novák, ktorý mal ako obranca jediný dva nebezpečné strelecké pokusy. To však na rozbehnutú Artmediu nestačilo.
Ľubomír Nosický, Dubnica - "Zo súpera sme mali zbytočne až príliš veľký rešpekt. A pritom sme boli dobre naladení po víťazstve v Bratislave nad Interom. Hráči pôsobili unaveným dojmom a napriek striedaniam sme sa až do konca zápasu nedostali do tempa. Súperovi sme hru i zisk troch bodov u nás veľmi uľahčili."
Vladimír Weiss, Artmedia - "Podali sme svoj štandardný výkon a zaslúžene sme zvíťazili. Hráči dobre prekonávali únavu po zápase a ceste zGlasgowa, a preto nám veľmi pomohli dva rýchle góly. Po nich sme sa upokojili a domácich už k ničomu nepustili."
Dubnica - Artmedia 0:2 (0:2)
GÓLY: 22. Obžera, 38. Vaščák.
ZTS: Perniš - R. Novák, Špendla, Pleva, Zimen - Ižvolt (46. Kiška), Bruško (46. Grendel), Držík (76. M. Filo ml.), Tesák - M. Adam, Dovičovič. ARTMEDIA: Čobej - P. Petráš, Borbély (80. R. Konečný), J. Ďurica, Urbánek - Staňo, Vaščák (58. Mikulič), J. Kozák, Fodrek - Obžera, Hartig (66. Halenár).
Pred 1600 divákmi rozhodoval Tomčík, žlté karty Tesák, Pleva, Grendel - P. Petráš.