tím Ciudad Real, ktorému úradujúci slovenský majster podľahol v prvom zápase na španielskej pôde vysoko 24:39. "Čakám, že sa chlapci tentoraz viac posekajú o lepší výsledok. Pravdupovediac, bol by to však zázrak, ak by sa nám podarilo ukoristiť nejaký bod," tvrdí tréner východniarov František Šulc.
Prešovčania, podľa jeho slov, v takýchto zápasoch len naberajú skúsenosti. "Od súperov typu Veszprému či Ciudadu sa máme čo učiť. Sú to výborné tímy popretkávané množstvom legionárov. Mňa uspokojí už to, keď budem vidieť, že chlapci odovzdajú v zápase maximum. Že budú bojovať o každú loptu."
Prešovčania si v týždni vylepšili chuť najtesnejším víťazstvom v derby s Košicami (31:30), úzky káder Tatrana však náročný herný systém streda - nedeľa už začína cítiť. "Únava stúpa, máme i nejaké zdravotné ťažkosti, ale mali by hrať všetci," tvrdí Šulc.
Ciudad podľahol vo vlaňajšom čisto španielskom finále Ligy majstrov Barcelone o jediný gól, tesne prehral aj minulotýždňový duel na palubovke Veszprému (29:31), v Prešove však bude tím z krajiny majstrov sveta veľkým favoritom. Päťnásťgólový výprask, aký sa zrodil pred 14 dňami v Španielsku, však podľa tvorcu hry Tatrana Michala Janča neodráža rozdiel v hre oboch tímov. Ako povedal pre TASR, až taký jednoznačný prvý duel nebol. "Hrali sme dobre až do momentu, keď Kozlov trafil loptou do tváre domáceho brankára. Poriadne sme si tým znepriatelili divákov v hľadisku, domáci hráči začali byť agresívnejší a na ich stranu sa od toho momentu priklonili aj rozhodcovia. U nás doma sa už Španieli takej priazne arbitrov možno nedočkajú," tvrdí slovenský reprezentant, ktorý vlani strieľal góly v drese chorvátskeho Zametu Rijeka.
Liga majstrov - F-skupina - 4. kolo - dnes o 18.00 h: Dinamo Bukurešť - MKB Veszprém, zajtra o 19.00 h: Tatran Prešov - BM Ciudad Real.
1. Veszprém | 3 | 3 | 0 | 0 | 103:79 | 6 |
2. Ciudad Real | 3 | 2 | 0 | 1 | 97:79 | 4 |
3. Bukurešť | 3 | 1 | 0 | 2 | 79:90 | 2 |
4. Prešov | 3 | 0 | 0 | 3 | 71:102 |