Rakúšan Stephan Eberharter viní zo svojho neúspechu v sobotňajšom super-G členov rakúskeho zjazdárskeho tímu. Favorit na celkové prvenstvo vsuper-G napokon obsadil druhú priečku so stratou 0,1 sekundy na víťazného Nóra Aamodta, pričom ešte na medzičase bol suverénne najrýchlejší. O zlato ho pripravila chyba v spodnej časti trate.
„Mohol som mať viac informácií, čo ma čaká v dolnej časti svahu,“ konštatoval Eberharter.
Tridsaťdvaročný Rakúšan poznamenal, že v záverečnej časti po skoku Buffalo Jump bol príliš rýchly, takže vyšiel z ideálnej stopy a musel výrazne pribrzdiť. „Boli to výborné preteky, no iba do poslednej časti. Mal som problémy s informáciami, pretože jediné, čo mi ľudia z nášho tímu povedali, bolo, že nesmiem ísť príliš divoko, čo som vedel aj sám. Nepovedali mi, čo presne sa stane, ak pôjdem prirýchlo, prípadne príliš pomaly tesne pred cieľom. Pred samotným štartom som mal všetky potrebné informácie okrem tejto. Som veľmi nahnevaný, ale taký je život,“ povedal suverén seriálu SP v zjazdovom lyžovaní.
„Chápem jeho sklamanie,“ reagoval na aféru prezident Rakúskej lyžiarskej federácie Peter Schröksnadel. „Štartoval ako tretí v poradí, takže nemohol mať ešte dostatok informácií. Nikto mu ich nemohol poskytnúť,“ vysvetľoval Schröksnadel. Eberharter má okrem striebra zo super-G aj bronzovú medailu zo zjazdu, poslednú šancu na zisk zlatej medaily bude mať Rakúšan v obrovskom slalome, kde tiež patrí k najväčším favoritom. (sita)
Počas ZOH sa v meste znížila kriminalita
Vreckoví zlodeji, prostitútky a drobní kriminálnici si počas ZOH v Salt Lake City na svoje veľmi neprídu. V dejisku olympiády sa totiž nachádza málo vídaný počet ochrancov zákona, výdatne podporených zložkami americkej armády.
O bezpečnosť športovcov a divákov sa stará až 15-tisíc ľudí, z ktorých mnohí majú pri sebe strelné zbrane. V porovnaní s minulým rokom sa zatiaľ v mormónskom meste nestala zatiaľ žiadna vražda, klesol počet lúpeží, krádeží aút, násilných trestných činov, ako aj vlámaní. Začiatkom roka 2001 miestna polícia evidovala 28 394 trestných činov, za rovnaké obdobie tohto roku ich bolo takmer o tisícku menej - 27 576. Samotná oblasť hlavného mesta Utaha je známa nižšou kriminalitou v porovnaní s americkým priemerom, ale tak ako všade, ani tu sa jej nevyhnú a vlani v Salt Lake City registrovali vo februári už tri vraždy.
„Pri prechádzke smerom do centra k mestskému divadlu stoja policajti na všetkých rohoch ulíc. Je ich často vidieť na bicykloch a pre septembrové udalosti z minulého roku sme výrazne posilnili naše stavy,“ povedal na margo bezpečnosti seržant Fred Louis z policajného oddelenia Salt Lake City. (sita)