Medzi nádejami bol najlepší Ukrajinec Grabovskij

MADRID - Ukrajinská cyklistická nádej Dmitro Grabovskij sa stal v sobotu v Madride majstrom sveta v pretekoch s hromadným štartom mužov do 23 rokov na 168 km.

Na svetovom šampionáte v cestnej cyklistike v metropole Španielska tak Grabovskij získal už druhú medailu, v časovke bol strieborný. Čoskoro 20-ročný Ukrajinec unikol v poslednom kole a svoj náskok napokon udržal až do cieľa. Na 2. mieste skončil Austrálčan William Walker, ktorý v súboji o striebro zdolal Rusa Jevgenija Popova. Slovenský cyklista Peter Velits prišiel do cieľa s 33-sekundovou stratou na víťaza v hlavnom poli na 48. mieste. Velitsovo dvojča Martin za najlepšími zaostal a obsadil 80. miesto.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Počas pretekov, ktoré sa išli na osem okruhov, nebola núdza o časté nástupy a úniky. Chvíľu bolo vidieť v popredí aj Petra Velitsa. Grabovskij odskočil od pelotónu dve kolá pred koncom spolu s Talianom Tizianom Dall'Antoniom. Ich atak však hlavná skupina zlikvidovala. Grabovskij nespanikáril a v poslednom kole v jednom z mála stúpaní opäť zaútočil. Svoj nástup napokon korunoval dúhovým dresom majstra sveta.

Výsledky - Preteky mužov do 23 rokov (168 km): 1. Dmitro Grabovskij (Ukr.) 3:56:23, 2. William Walker (Austr.), 3. Jevgenij Popov (Rus.) obaja +26, 4. Carlo Westphal (Nem.), 5. Christopher Sutton (Austr.), 6. Tiziano Dall'Antonia (Tal.), 7. Gianni Meersman (Belg.), 8. Steve Morabito (Švajč.), 9. Philip Deignan (Írsko), 10. Pieter Jacobs (Belg.),... 48. Peter Velits (SR) všetci +33 s, 80. Martin Velits (SR) +2:51. (sita)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 592
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 316
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 716
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 130
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 343
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 898
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 874
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 382
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu