zidentom sa stal Jaroslav Spišiak.
Finančná polícia v Trenčíne dostala už predtým od banky oznámenie o neobvyklej bankovej operácii, pretože na účet podnikateľa chodili vysoké sumy v hotovosti. Ďuriša vypočula, on povedal, že mu peniaze dal Mečiar, požiadala daňový úrad o kontrolu a tým sa to pre ňu skončilo. "Podľa všetkého nevykonali všetky úkony, ktoré mali," hovoril vtedy Spišiak.
Riaditeľ finančnej polície v Trenčíne odišiel do civilu a prípad začala vyšetrovať polícia v Trnave.
Chceli vypočuť Mečiara, ale nedarilo sa im doručiť mu predvolanie. Ochranka v Elektre ich odkázala na trvalé bydlisko na Ulici Fraňa Kráľa v Bratislave. Pokúšali sa mu ho doručiť aj v Spišskej Sobote v penzióne, kde rokovali stranícke orgány.
Keď napokon do Trnavy s niekoľkohodinovým meškaním prišiel, na výsluchu nepovedal nič okrem toho, že sú porušované jeho práva.
Potom prišiel na scénu nemecký podnikateľ Peter Ziegler, ktorý vyhlásil, že mu požičal sám. Finančná polícia neskôr prípad prestala riešiť, pretože nevedela, o aký trestný čin by mohlo ísť. Ak niekto povie, že si požičal od fyzickej osoby v hotovosti, nedá sa nijako dokázať, že sa tak nestalo alebo že to boli špinavé peniaze.
"Elektra nie je investícia, je to špekulácia. Treba do niečoho vložiť peniaze," tvrdil Ziegler s tým, že svoje peniaze vložil do dlžníka. Hovorí, že sa mu musia vrátiť, pretože existujú iba dve možnosti - buď Mečiar peniaze vráti aj s úrokmi, alebo sa bude exekvovať jeho majetok, ktorý vysoko prevyšuje hodnotu pôžičky." (mož)