Srbské obecenstvo svojich vypískalo, tlieskalo Španielom

Slovák Petr Sudek (45) pôsobí na majstrovstvách Európy basketbalistov v Srbsku a Čiernej Hore ako jeden z neutrálnych rozhodcov. V prvý deň šampionátu viedol ostro sledované stretnutie domácej reprezentácie so Španielskom, ktoré Srbi nezvládli (70:89).

FOTO - EUROLEAGUE.NET


"Bol to kľúčový zápas skupiny v Novom Sade, aj preto deväťtisíc divákov svojich hráčov búrlivo povzbudzovalo. Ale len do polčasu. Po prestávke sa čoraz viac ozýval piskot a nespokojnosť vrcholila v záverečnej štvrtine. Keď útočili Srbi, obecenstvo hvízdalo, keď mali loptu v rukách Španieli, tlieskalo," priblížil nám atmosféru stretnutia Bratislavčan.

Domácim sa očividne nedarilo, sklamali najmä hviezdy z NBA. "Španieli boli disciplinovanejší, lepšie bránili a veľký rozdiel bol najmä v útoku. Kým domáci aj zrejme vplyvom nervozity a tlaku prostredia hrali komplikovane a na každý kôš sa priam nadreli, vicemajstri Európy pôsobili oveľa uvoľnenejšie. Prevahu Španielov priznal aj srbský kouč Željko Obradovič, no reakcie divákov ho veľmi sklamali. Posťažoval sa, že drukovať mužstvu vtedy, keď sa mu darí, to dokáže každý. Ale jeho tím potreboval podporu vo chvíľach, keď mu hra absolútne nešla."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Pre nášho rozhodcu bolo stretnutie "pohodové". "Nič nevybočilo z normálu. Aj sporných situácií, ktoré basketbal bežne prináša, bolo, ako ukázala spoločná analýza videozáznamu s komisárom zápasu, relatívne málo. Pre hráčov sú majstrovstvá Európy najdôležitejším podujatím sezóny na reprezentačnej úrovni, a podľa toho sa aj správali. Bez zbytočných emócií či iných extrémnych reakcií. V komunikácii s nimi som cítil ich prirodzený rešpekt, ale ten bol aj zo strany nás rozhodcov."

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 588
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 311
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 125
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 341
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 909
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 870
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 386
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu